BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaTeknolojiGoogle, uygulama geliştiricilerine 90 milyon dolar ödeyecek----

Google, uygulama geliştiricilerine 90 milyon dolar ödeyecek

Google, uygulama geliştiricilerine 90 milyon dolar ödeyecek
01 Temmuz 2022 - 08:24 www.finansgundem.com

Google, uygulama geliştiricileriyle yasal anlaşmazlıkları çözebilmek için 90 milyon dolar ödeyecek

Google, bir mahkeme dosyasına göre, Android akıllı telefonlar için uygulamalar oluşturarak ve kullanıcıları uygulama içi satın alma yapmaya ikna etmek için kazandıkları para konusuda uygulama geliştiricileriyle yaşadığı yasal bir anlaşmazlığı çözebilmek için 90 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Uygulama geliştiricileri, San Francisco'daki federal mahkemede açılan davada, Google'ı akıllı telefon üreticileriyle anlaşmalar, teknik engeller ve gelir paylaşımı anlaşmaları kullanarak uygulama ekosistemini etkin bir şekilde kapatmak ve ödemelerin çoğunu Google Play faturalandırma sistemi aracılığıyla % 30'luk varsayılan bir hizmetle devretmekle suçladı.

Google, önerilen anlaşmanın bir parçası olarak, 2016-2021 yılları arasında yıllık 2 milyon dolar veya daha az gelir elde eden uygulama geliştiricilerini desteklemek için 90 milyon dolarlık bir fon oluşturacağını bildirdi.

Google, blog yayınında "Google Play üzerinden gelir elde eden ABD'li geliştiricilerin büyük çoğunluğu, isterlerse bu fondan para almaya hak kazanacak" açıklamasını yaptı.

Google o uygulamayı sonbaharda kapanıyor

 

Google, cinsiyet ayrımcılığı davasında 118 milyon dolar ödeyecek

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)