BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisGoldman Sachs’tan dev teknoloji yatırımı----

Goldman Sachs’tan dev teknoloji yatırımı

Goldman Sachs’tan dev teknoloji yatırımı
15 Kasım 2021 - 18:09 www.finansgundem.com

Goldman Sachs yazılım şirketi WSO2’ye 90 milyon dolarlık yatırım yaptı. Teknoloji alanında yetenek arayışı, Wall Street devini yazılım yatırımına yöneltti.

FINANSGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Goldman Sachs’ın varlık yönetimi birimi, teknoloji şirketi WSO2’ya 90 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Dev banka yazılım geliştirme konusunda yetenekli ve donanımlı çalışan arayışında yaşadığı zorlukları, teknoloji şirketinde hisse sahibi olarak telafi etmeyi hedefliyor.

Finansman ise Goldman Sachs Varlık Yönetimi Özel Kredi biriminin elde ettiği gelirle sağlanıyor. Wall Street Journal’ın haberine göre anlaşmayı pazartesi günü açıklayacak olan Wall Street bankası 16 yıllık WSO2’nun birçok sektörden şirket için kritik hizmetler sunduğunu söyledi.

Aynı zamanda sağlanan finansmanın Goldman’ın yüksek profilli yazılım şirketlerine yatırım yapmaya odaklanma hedefiyle de paralellik taşıdığı ifade edildi. finansgundem.com'un derlediği bilgilere göre Kaliforniya merkezli WSO2’dan yapılan açıklamada finansmanın bulut temelli platformunu genişletmekte kullanılacağı söylendi.

Platformun şimdiden 85 ülkede 750 şirket müşterisi bulunuyor. Şirketin kurucusu ve CEO’su Sanjiva Weerawarana uzaktan çalışma uygulamasının yaygınlaşmasının, şirketler üzerindeki dijitalleşme baskını artırdığını söyledi. Ancak şirketlerin dijitalleşme çabaları bilgi teknolojileri alanındaki çalışan eksikliğiyle karşılaşmalarına neden oluyor.

Weerawarana, “donanımlı çalışan alanında devasa bir eksiklik var” dedi. WSO2’nun yazılımı ise teknoloji alanı dışında çalışanlara içgüdüsel, basit ve açık bir şekilde kendi uygulamalarını yaratma imkanı tanıyor.

BBVA'nın kararı Türkiye ekonomisine duyulan güveni teyit ediyor

 

Bankalar iklim değişikliği için düğmeye basıyor

 

Bankacılık hisselerinde ralli!

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)