BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisGoldaş'ın iflasında flaş gelişme----

Goldaş'ın iflasında flaş gelişme

Goldaş'ın iflasında flaş gelişme
29 Temmuz 2013 - 06:33 www.finansgundem.com

İflas ederek yatırımcısını mağdur eden Goldaş'da Yargıtay iflas kararına ilişkin hüküm verdi

Yargıtay 23. Hukuk Dairesi, Türkiye'nin halka açılan ilk mücevherat firması olan Goldaş Kuyumculuk'un, Commerzbank International ile devam eden davada mahkemenin şirketin iflasına verdiği kararı bozdu.
 Türkiye'nin önde gelen kuyumculuk şirketlerinden Goldaş iflas etmişti. Kararı Bakırköy 6. Asliye Ticaret Mahkemesi, Commerzbank ile anlaşmazlık sonucunda açılan davada vermişti. 2 Nisan 2013 tarihindeki yerel mahkemenin kararı, temyiz için Yargıtay'a 5 Haziran 2013 tarihinde geldi.
Yargıtay 23. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin verdiği bu kararı bozdu. Kararın temyizini 28 Haziran 2013 tarihinde görüşen daire, Bakırköy 6. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin kararını bozup dosyayı iade etti. Yargıtay'ın dosya kapatma tarihi ise 22 Temmuz 2013. Şimdi gözler yerel mahkemede. Bakırköy 6. Asliye Ticaret Mahkemesi ya Yargıtay'ın bu kararına uyup dosyayı yeniden görüşecek ya da verdiği kararda direnecek.
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)