BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemGİB personel alacak----

GİB personel alacak

GİB personel alacak
07 Ekim 2015 - 11:22 www.finansgundem.com

Gelir İdaresi Başkanlığınca, bin 750 gelir uzman yardımcısı, Kamu İhale Kurumunca 18 kamu ihale uzman yardımcısı alınacak

Gelir İdaresi Başkanlığınca (GİB), açık bulunan kadrolara atanmak üzere, bin 750 gelir uzman yardımcısı alınacak.

GİB'nin gelir uzman yardımcılığı giriş sınavı duyurusu, Resmi Gazete'nin ilanlar bölümünde yayımlandı.

Buna göre, Başkanlıkça Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Konya, Mersin'de açık bulunan kadrolara atanmak üzere, bin 750 gelir uzman yardımcısı alımı için sınav yapılacak.

Adaylar, başvuru sırasında sadece bir ili tercih edebilecek ve tercih edilen bu ilin ilçelerini öncelik sırasına göre başvuru formunda işaretleyecek.

Giriş sınavının yazılı bölümü 28 Kasım'da saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce e-Devlet portalı "http://www.turkiye.gov.tr" ile Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesinde ilan edilecek.

Başvurular, 19 Ekim'de başlayıp, 30 Ekim'de saat 17.30'da sona erecek.

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan, yerler itibarıyla, adayların başvuru sırasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il için atama yapılacak toplam kadro sayısının iki katı aday sözlü sınava çağrılacak. Ayrıca, son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava çağrılacak.

Kamu İhale Kurumu'na 18 uzman yardımcısı alınacak

Kamu İhale Kurumu da giriş sınavı sonuçlarına göre inşaat mühendisliği fakültelerinden mezun 5, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun 13 olmak üçere toplam 18 kamu ihale uzman yardımcısı alacak. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. Yazılı sınav, 14 Kasım'da Ankara'da yapılacak, sözlü sınav tarihi ise yazılı sınavı kazanan adaylara bildirilecek.

Başvurular 12 Ekim'de başlayacak ve 23 Ekim'de mesai bitiminde sona erecek.

İl Planlama uzman yardımcılığı sözlü sınavı

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında genel idare hizmetleri sınıfından boş bulunan 50 il planlama uzman yardımcılığı kadrolarına giriş (sözlü) sınavı ile personel alınacak.

Adaylar, Bakanlığın "www.icisleri.gov.tr" adresli internet sitesinde yer alan "2015 yılı İl Planlama Uzman Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna" www.turkiye.gov.tr internet adresinden e-Devlet şifresi ile 19- 23 Ekim 2015 tarihleri arasında erişip elektronik ortamda doldurarak müracaat edebilecek.

İstenilen evrakı süresi içerisinde teslim eden adaylar giriş sınavına çağrılacak. Bu adaylara, giriş (Sözlü) sınavının günü, saati ve yeri Bakanlığın "www.icisleri.gov.tr" internet sitesinde 7 Aralık'tan itibaren ilan edilerek duyurulacak. Giriş sınavı, ekonomi, maliye, istatistik, hukuk, idari bilimler, Türkçe, inkılap tarihi ve yabancı dil konularında sözlü olarak tek aşamada yapılacak.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)