BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaGedik Yatırım seferberlik ilan etti ----

Gedik Yatırım seferberlik ilan etti

Gedik Yatırım seferberlik ilan etti
19 Şubat 2016 - 12:47 www.finansgundem.com

Yatırımcılara özel ücretsiz tasarruf verimliliği eğitimi İstanbul’da başlıyor

Çeyrek asırdır faaliyet gösteren Gedik Yatırım 2016 yılında yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği ve Gündem Medya Grubu işbirliği ile finans piyasaları hakkında tasarruf sahiplerini bilgilendirmek üzere seminer dizinine başlıyor.

İlki 20 Şubat Saat 13:00 – 17:00 arasında Point Hotel Barbaros’da Aslı Şafak’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek olan etkinliğin Ankara ve İzmir başta olmak üzere Anadolu illerinde de devam etmesi planlanıyor. 

Son yıllarda tasarruf sahiplerinin yatırımlarını değerlendirmeleri yönünde düzenlenen eğitimlerin kalite ve objektiflikten uzak olduğuna dikkat çeken Sermaye Piyasası Derneği, Bilinçli Yatırımcı Seferberliği eğitimlerinin ürün pazarlama ötesinde tasarruf sahiplerine fayda sağlayacak içerikte olmasını hedeflediklerine değindi. 

Gedik Yatırım sponsorluğu

Ülkemizde hali hazırda düşük olan tasarruf oranları, bu alandaki verimlilik faktörünü daha da önemli kılmıştır. Finans sektörünün itibarlı sivil toplum örgütü Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği ve 25 yıldır faaliyetlerine kesintisiz devam ederek yatırımcı güvenini kazanmış olan Gedik Yatırım yatırımcılara değer katması planlanan bu etkinlik dizinini geniş kitlelere Gündem Medya desteği ile duyuracak.

Gedik Yatırım sponsorluğu ile gerçekleşecek olan eğitim seferberliğinin ilki olan “Paramı Ne Yapayım?” Eğitimi, tasarruf sahiplerine yönelik ücretsiz olarak 20 Şubat Cumartesi günü İstanbul’da düzenlenecek. Dört oturumda ve 13:00 - 17:00 saatleri arasında konusunda uzman konuşmacıların gerçekleştireceği eğitimlerin ardından, katılımcıların tasarrufları ile ilgili sorularına yanıt bulma imkanına sahip olacağı interaktif soru cevap seansı yer alacak. 

Genel hatlarıyla; yatırımcıların risk getiri tercihi ve profil tespiti, ekonomi ve sermaye piyasası ilişkisi, sermaye piyasası araçları ve dinamikleri (spot ve türev işlemler) konularının üzerinde durulacak olan eğitimlerde ayrıca yatırımcı hakları konularında da paylaşımda bulunulacak.

STK olarak SPYD, yatırım kuruluşu olarak Gedik Yatırım ve ilgili mecranın medya bacağı olarak Gündem Medya’nın birlikteliği, sonuç odaklı yaklaşarak tasarruf verimliliği konusuna değer katmayı hedeflemektedir.

Eğitimciler Can Pamir, Arif Ünver ve Levent Kerik

Bankacılık kariyerine 1998 yılında başlayan Can Pamir, Finansbank bünyesindeki yurt içi ve yurt dışı deneyimleri sonrasında 2006 yılında İş Yatırım’da Pazarlama Müdürlüğü’nü kurdu. 2015 yılı Nisan ayında ise Gedik Yatırım’a Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı.

27 yıllık kariyerinin, son 18 yılını finans sektöründe geçiren Levent Kerik, yerli ve yabancı birçok banka ve aracı kurumda yatırım uzmanlığı, portföy yöneticiliği, türev piyasalar direktörlüğü gibi görevlerde bulundu. Bu görevlerine ek olarak, Sermaye Piyasaları Yatırımcıları Derneği’nin kurucu yönetim kurulu üyelerinden olup son 4 yıl içinde yaklaşık 15 üniversitede sermaye piyasaları ile ilgili konferanslar verdi. Halen Gedik Yatırım’da Kaldıraçlı İşlemler bölümünde direktör olarak görevine devam eden Kerik, aynı zamanda son 3 yıldır da Bahçeşehir Üniversitesi’nde Türev Piyasalar üzerine eğitimler vermektedir.
Daha önce SPYD’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Borsa Gündem’de köşe yazarlığı sorumlulukları olan Arif Ünver, şu anda Data Finans Veri ve Bilgi Hizmetleri kurucu ortağı ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak kariyerine devam etmektedir.
Organizasyona Gedik Yatırım üst düzey yetkilileri, SPK, BİST gibi kurumlardan üst düzey yöneticiler katılacak; oturumun sonunda ise tüm eğitmen ve konuşmacılar ile katılımcıların interaktif buluşması gerçekleşecektir.
ETİKETLER :
YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Sefer dayı var onu çağırın19 Şubat 2016 18:46

  bizim köydeki Sefer dayı traktörü satıp hemen gelir

 • murat19 Şubat 2016 16:25

  benim sefer görev emrim var bende gelmek zorundamıyım :)

 • kahraman19 Şubat 2016 14:58

  Borsa salonları sinek avlıyor milleti tekrar kandırmak adı altında eğitim verecekler birde her yıl 57 tl hesap işletim ücreti alıyorlar alım satım komisyonu yetmez miş gibi milletin parasıyla kazanmadan ortakcı oluyorlar bir daha borsamı asla.

 • hayrı19 Şubat 2016 13:23

  adamın gelırı yukselmıyosa her yıl herseyre yuzde 25 zam gelıyosa kart borcu varsa ne tasarrruftan bahsedılıyoooo.

 • flamenco7219 Şubat 2016 13:05

  Tanışmak için uğramak isterdim doğrusu.Ancak kontenjan bitmiş sanırım..Neyse bir dahaki sefere artık:) başarılar