BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkGaranti BBVA'dan bir ilk: Entegre faaliyet raporu----

Garanti BBVA'dan bir ilk: Entegre faaliyet raporu

Garanti BBVA'dan bir ilk: Entegre faaliyet raporu
03 Mart 2020 - 12:20 www.finansgundem.com

Garanti BBVA, Türkiye’nin ilk yapay zekâ dijital rapor asistanı olan Entegre Faaliyet Raporu’nu yayınladı

Teknolojideki gelişimi ve dijital dönüşümü ürün ve hizmetlerine öncü uygulamalarla yansıtan Garanti BBVA, 2019 Entegre Faaliyet Raporu’nu “Gelecek 10 Yıl” konseptiyle yayınladı. Ekonomiye ve topluma yarattığı değeri yıllık yasal raporlamasında entegre faaliyet raporu şeklinde yayınlayan Türkiye’deki ilk ve tek banka olmaya devam eden Garanti BBVA, Türkiye’nin ilk yapay zekâ temelli Entegre Faaliyet Raporu’na da imza attı.

Garanti BBVA 2019 Entegre Faaliyet Raporunu okumak isteyen web sitesi ziyaretçileri, diyalog bazlı yapay zekâ çözümü olan Dijital Rapor Asistanı sayesinde raporun içeriklerine hızla ulaşabiliyor. Dijital Rapor Asistanı, web sitesi ziyaretçilerinin rapor içeriğiyle ilgili sorularına Türkçe ve İngilizce cevap veriyor, linkler paylaşarak rapor deneyimini zenginleştiriyor. Rapor kapsamında Garanti BBVA yönetimi de, mega trendler, dönüşen iş modelleri ve kendi alanlarındaki yansımaları doğrultusunda 2030 görünümünü aktararak bir başka ilki daha gerçekleştirdi. Rapora ve ses kayıtlarına www.garantibbvafaaliyetraporu.com adresinden ulaşılabiliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, “Garanti BBVA olarak, son 10 yılda teknolojinin hayatımıza getirdiği hızlı dönüşümü, değişen alışkanlıkları, ihtiyaç ve beklentileri iş modelimize, ürün ve hizmetlerimize sürekli olarak yansıttık. Gelecek 10 yılda da değişim büyük bir hızla devam ederken iş dünyasının riskleri ve fırsatları aynı oranda artacak. Dünya Ekonomik Forumu’nun Küresel Risk Raporu’nda iklim değişikliğiyle bağlantılı çevresel riskler, hem etki hem olasılık açısından en büyük 10 risk içinde en başta geliyor. Yapay zekâ, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik günlük hayatımızın sıradan bir parçası olacak. Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri de sürekli değişirken, ürün ve hizmetlere her yerden, her an kolay şekilde erişim, kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi öne çıkacak. Garanti BBVA olarak, ‘çağın olanaklarını herkese sunmak’ amacıyla, değişen beklentiler ve rekabet dinamiklerinin farkında, daha sürdürülebilir bir dünya için yapılması gerekenler konusunda finans sektörünün kritik rolünün sorumluluğundayız.  Sürdürülebilir kalkınma ekseninde teknoloji ile insani değerleri bir bütün olarak görüyor, uzun soluklu ve sağlam bir stratejiyle hareket ediyoruz. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmayı, finansal sağlıklarını gözetmeyi, doğru finansal kararlar vermelerini sağlamayı, işlerini sürdürülebilir şekilde büyütmelerine destek olmayı amaçlıyoruz. Her yıl farklılaştırdığımız ve ilkleri gerçekleştirdiğimiz faaliyet raporlarımızı da bu entegre düşünce çerçevesinde hazırlıyoruz. 2019 yılı Entegre Faaliyet Raporu ile Garanti BBVA’nın toplam değer yaratımını şeffaflıkla paylaşırken, gelecek 10 yılda mega trendler, riskler ve fırsatlar ışığında iş modelimizi nasıl şekillendirdiğimizi, dönüşümü nasıl gerçekleştirdiğimizi ve bunun tüm paydaşlarımızın yolculuklarına olan katkısını aktarmayı hedefledik.” dedi.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)