BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaLeasing-FaktoringGaranti BBVA Leasing önemli bir partnerliğe imza attı----

Garanti BBVA Leasing önemli bir partnerliğe imza attı

Garanti BBVA Leasing önemli bir partnerliğe imza attı
06 Temmuz 2020 - 11:27 www.finansgundem.com

Garanti BBVA Leasing ve Smart Energy partnerliği güneş yatırımcılarına destek sağlayacak.

Leasing sektörünün lider firmalarından Garanti BBVA Leasing ile güneş enerjisi sektörünün öncü oyuncularından Smart Energy önemli bir partnerliğe imza attılar. Garanti BBVA Leasing ve Smart Energy arasında imzalanan protokol sayesinde yatırımcıya avantajlı fiyat ve vadelerle finansman desteği sağlanacak.

Garanti BBVA Leasing Genel Müdürü Ünal Gökmen ve Smart Energy Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ’ın katılımı ile düzenlenen imza töreni geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Törenin ardından bir açıklama yapan Garanti BBVA Leasing Genel Müdürü Ünal Gökmen, “Garanti BBVA Leasing olarak 30 yıldır leasing sektörünün gelişmesine katkıda bulunuyoruz. Yenilenebilir enerjideki bakış açımızı, güneş enerjisi santral finansmanındaki deneyimimizi şimdi de çatı üstü güneş enerjisi santral projelerinde gösteriyoruz. Güneş enerjisi sektöründe gerek yatırımcı, gerek üretici ve gerekse kurulumcu kimliği ile önemli tecrübelere sahip Smart Energy‘nin projelerine leasing yöntemiyle sürdürülebilir finansman sağlayacağız. Çatı üstü güneş enerji sistemi yatırımları her geçen gün artarken, Garanti BBVA Leasing olarak sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Smart Energy ile yaptığımız işbirliğiyle sektöre önemli katkı sağlayacak, yatırımların yaygınlaşmasına katkıda bulunacağız. İşletmelere elektrik faturası ödeme yerine nakit akışlarına uygun ödeme planlarıyla kendi elektriğini kendileri üretecek tesisleri kurabilecek fırsatlar sunuyor, tüm müşterilerimiz için sürdürülebilir finansman çözümleri yaratıyoruz” dedi.

GÜNEŞ YATIRIMCILARINA DESTEK SAĞLANACAK

Smart Energy Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ da konuşmasında, güneş enerjisi sektörünün hayata geçirdiği yatırımlarda, şirketlerin öz sermayesine ek olarak finansman imkanı sağlanabilmesinin her açıdan büyük bir önem taşıdığını vurguladı. “Çözüm ortağımız Garanti BBVA Leasing ile imzaladığımız bu anlaşma sonuçları itibariyle hem sektörümüze hem de ülke ekonomisine milli ve sürdürülebilir katkı olarak geri dönecek” diyen Demirdağ, “Bizim hedefimiz yeşil bir gelecek, bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Garanti BBVA Leasing gibi güçlü partnerlerimizle geleceğe daha emin adımlarla ve hızla ilerliyoruz” değerlendirmesi yaptı.

Çözüm odaklı iş süreçleri sayesinde müşterilere alternatifli finansman desteği sunabildiklerini belirten Demirdağ, sözlerine şöyle devam etti: “Güneş enerjisi sektöründe panel üretiminden GES kurulumlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan Smart Energy’nin hedeflerinden biri de; ulusal ve uluslararası deneyimlerini yeni projelere aktarmak ve ülkemize yeni yatırımlar kazandırmak. Bu açıdan Garanti BBVA Leasing ile imzalanan bu iş birliğini çok önemli bir adım olarak görüyoruz. Smart Energy ve Garanti BBVA Leasing kendi alanlarındaki uzmanlıklarını birleştirerek, sektör adına önemli bir sinerji yaratacak. Sahip olduğumuz 10 yılı aşkın tecrübeyi, değer mühendisliği yaklaşımımız ve Garanti BBVA Leasing’in uygun finansman olanaklarıyla yepyeni projelere taşıyacak olmanın heyecanını duyuyoruz. İmzaladığımız bu protokol ile kurulumunu üstleneceğimiz projelere, uygun finansman desteği çözümleri sunabileceğiz. Güneş enerjisine yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımız, doğrudan hem Smart Energy hem de Garanti BBVA Leasing üzerinden destek alabilecek. Böylece Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün gelişimine olumlu bir katkı sağlamış olacağız.”

Eximbank tarihinde bir ilk

Hazine’nin iç ve dış borçları 304 milyar arttı

Almanya ekonomisi korona durgunluğundan sıyrılıyor

MB: Enerji fiyatları petrole bağlı olarak artış kaydetti

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)