BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkGaranti Bankası'nın yeni genel müdürü belli oldu----

Garanti Bankası'nın yeni genel müdürü belli oldu

Garanti Bankası'nın yeni genel müdürü belli oldu
27 Temmuz 2015 - 09:44 www.finansgundem.com

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen'den boşalan koltuğa Ali Fuat Erbil getirildi

Garanti Bankası’ndan borsaya yapılan açıklamada Genel Müdür Ergun Özen’in 2 Eylül 2015 tarihinde istifası ile yerine Ali Fuat Erbil’in geleceğini bildirdi.

Banca Bilbao Vizcaya Argentaria SA(BBVA), Garanti Bankası'nda pay devir işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.

BBVA ve Doğuş Holding tarafından KAP'a yapılan açıklamaya göre, Genel Müdür Ergun Özen'in 2 Eylül 2015 tarihi itibari ile istifası  ile boşalacak olan Genel Müdürlük pozisyonuna gerekli yasal başvuru  ve izinlerin alınmasını takiben Ali Fuat Erbil'in atanmasına karar  verildi.
 
Açıklamada şöyle denildi:
 
"19.11.2014 tarihinde duyurulan T. Garanti Bankası'nın çıkarılmış sermayesinin %14,89 nispetinde ve TL 625,380,000 nominal değerdeki hisselerin BBVA tarafından Doğuş Grubundan satın alınması konusunda taraflar arasında imzalanan anlaşma hükümlerine uygun olarak devir işlemleri tamamlanmıştır.  Devir sonrasında BBVA'nın Garanti Bankasındaki hissedarlık oranı %39.9'a ulaşmıştır.  Doğuş Grubunun toplamda Garanti Bankası'ndaki hissedarlık oranı %10'a inmiştir. Hisse başına BBVA devir sırasında TL 8,765 satın alma bedeli ödemiş bulunmaktadır.  Buna ek olarak Nisan 2015'de Garanti Bankası tarafından dağıtılan temettüden Doğuş Grubuna hisse başına ödenen TL 0,135 de dikkate alındığında 19 Kasım 2014'te yapılan açıklamada belirtildiği gibi hisse başına toplam TL 8,90'lık bir bedel ödenmiş bulunmaktadır. 
 
Hissedarlarımızdan gelen yukarıdaki açıklamanın dışında Bankamız Yönetim Kurulu devir işlemleri sırasında aşağıdaki hususları karara bağlamıştır:
 
(i) Çıkarılmış sermayenin %14.89'u nispetindeki payların Doğuş Grubu mensuplarından BBVA'ya devrinin onayına ve pay defterine işlenmesine
 
(ii) Daha önce Angel Cano Fernandez ve Manuel Castro Aladro'nun istifası ile boşalan Yönetim Kurulu üyeliklerine Maria Isabel Goiri Lartitegui ve Javier Bernal Dionis'in atanmalarına  ve
 
 (iii) Genel Müdür Ergun Özen'in 2 Eylül 2015 tarihi itibari ile istifası ile boşalacak olan Genel Müdürlük pozisyonuna gerekli yasal başvuru ve izinlerin alınmasını takiben Ali Fuat Erbil'in atanmasına karar verilmiştir."

Ali Fuat Erbil kimdir?

Garanti Bankası GMY


Ali Fuat ErbilGenel Müdür Yardımcısı Bireysel Bankacılık ve Dağıtım Kanalları 1968. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Bilkent Üniversitesi (MBA), İstanbul Teknik Üniversitesi Bankacılık ve Finans Doktorası mezunu. Çeşitli özel sektör kuruluşları ve bankalarda yönetici olarak görev yaptıktan sonra 1997'de Garanti'ye Dağıtım Kanalları Birim Müdürü olarak katıldı. 1999 yılında bugünkü görevine atandı. Garanti Emeklilik ve Hayat AŞ, Garanti Portföy Yönetimi AŞ ve T.Garanti Bankası AŞ Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • FERHAT KELEŞ19 Ekim 2015 21:48

    SİZİNLE KONUŞMAK İSTİYORUM EFENDİM

  • Ex banker27 Temmuz 2015 17:21

    Çok hakedilmiş bir atama..Adam gibi adamdır Fuat..allah mahçup etmesin..

  • h.o.27 Temmuz 2015 10:23

    hayırlı olsun isabetli bir karar olmuş. A.F.E. gayet düzgün bir adam. sıcak gülümsemesiyle herkese ismiyle hitap etmesi çok hoşuma gitmişti, insana değer verdiğini hissettiriyor.