BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkGaranti Bankası'na yüksek talep!----

Garanti Bankası'na yüksek talep!

Garanti Bankası'na yüksek talep!
05 Mayıs 2015 - 10:31 www.finansgundem.com

Garanti Bankası’nın sendikasyon kredisini yenilemek için gerçekleştirdiği işlem, piyasada 1,5 milyar Euro’nun üzerinde taleple karşılandı

Garanti Bankası’nın, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere 2014 yılında aldığı 1,1 milyar Euro tutarındaki sendikasyon kredisini yenilemek için gerçekleştirdiği işlem, piyasada 1,5 milyar Euro’nun üzerinde taleple karşılandı.
 
Gelen talep, işlem tutarının %122'sinin üzerinde gerçekleşti . Bu sayede geçen sene gerçekleştirilen 1,1 milyar EUR tutarındaki işlem, bu sene 1,25 milyar EUR tutarına basarıyla arttırıldı. Garanti Bankası’nın yine kendi koordine ettiği kredinin toplam maliyeti, Libor/Euribor+80 bps olarak açıklandı. 16 ülkeden 45 bankanın katılım gösterdiği, 364,5 milyon ABD Doları ve 913,5 milyon Euro olmak üzere 2 dilimden oluşan kredinin vadesi, son dönemde zorunlu karşılık uygulamalarında gerçekleştirilen düzenlemeler de dikkate alınarak, 367 gün olarak yenilendi.
 
Sendikasyon Kredisi ile ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Garanti, bu işlemle, Türk bankacılık sektörünün uluslararası piyasalardaki yüksek güvenilirliğini ve öncü banka olduğunu bir kez daha tescilledi. Garanti’nin güçlü uluslararası bankacılık ağı, deneyimli ekibi ve potansiyel iş alanları yaratmadaki kabiliyeti, bu başarıda bir kez daha kendini gösterdi. Tüm bu gelişmeler, büyüme odaklı stratejimizin ve uluslararası bankaların ve yatırımcıların Türkiye'de çalışmak isteyeceği ilk banka olma vizyonumuzun bir parçası. Yurtdışı borçlanma yaratmadaki başarımızı ve uluslararası bankacılık alanındaki öncü rolümüzü sürdürüyoruz.” dedi. 
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)