BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemGana'da her saat bir kişi hijyene bağlı hastalıklardan ölüyor----

Gana'da her saat bir kişi hijyene bağlı hastalıklardan ölüyor

Gana'da her saat bir kişi hijyene bağlı hastalıklardan ölüyor
23 Mart 2023 - 21:52 www.finansgundem.com

UNICEF, Gana'da her saat bir kişinin Su Sanitasyonu ve Hijyeni ile ilgili önlenebilir hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı

Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Gana Su, Sanitasyon ve Hijyen Başkanı Ramesh Bhusal, yaptığı açıklamada, ülkede kötü sanitasyon koşullarının ciddi halk sağlığı riskleri oluşturduğunu söyledi.

Bhusal, Gana'da her saat bir kişinin Su Sanitasyonu ve Hijyeni (WASH) ile ilgili önlenebilir hastalıklardan yaşamını yitirdiğini kaydederek, ülkede WASH hizmetlerine öncelik verilmesinin hayat kurtarmaya yardımcı olacağını vurguladı.

Sahra Altı Afrika'nın küresel ortalamanın çok gerisinde olduğunu belirten Bhusal, "Gana'daki sanitasyon durumu, nüfusun sadece yüzde 25'inin temel hizmetlere erişimi olması, yaklaşık yüzde 57'sinin ortak kamu tesislerini kullanması ve yüzde 18'inin açıkta dışkılaması nedeniyle çok kötüdür." dedi.

Suyun, her ulusun ekonomik kalkınması ve refahı için hayati önem taşıdığına işaret eden Bhusal, bu temel insan hakkının pek çok kişinin erişimine açık olmamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Bhusal, BM'nin, Gana yetkililerine, acil olarak halkın her üyesi için güvenli suyu erişilebilir kılmak amacıyla WASH sektörüne yapılan yatırımları artırarak durumu kurtarmaları çağrısında bulunduğunu kaydetti.

Hataysporlu Atsu'nun cenazesi ülkesi Gana'ya getirildi

 

Ganalı futbolcu Christian Atsu'nun menajerinden yeni açıklama!

 

Gana, dış borcunu vaktinde ödeyemeyeceğini açıkladı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)