BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSporGalatasaray'da mali kriz----

Galatasaray'da mali kriz

Galatasaray'da mali kriz
09 Mayıs 2013 - 14:47 www.finansgundem.com

Galatasaray Divan Kurulu'nda mali tartışmalar yaşandı

Galatasaray Kulübü'nün Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı Galatasaray Lisesi'nde İrfan Aktar başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Ünal Aysal başlangıçta yaptığı konuşmanın ardınan toplantıdan ayrılırken, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Cibara, Sedat Doğan, Aka Gündüz Özdemir, Refik Arkan, Necati Demirkol, Adnan Nas ve Semih Haznedaroğlu divan toplantısında hazır bulundu.
AYSAL: BAŞARILARIN GERÇEK SAHİBİ SİZLERSİNİZ
Sezonu şampiyon tamamlayan futbol takımı ve kürek şubesi ile Avrupa şampiyonu olan tekerlekli sandalye basketbol takımı anons edilerek alkışlandı.
Toplantının başında söz alan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, üyelere kısa bir konuşma yaptı. Aysal, tüm işlere yetişmeye çalıştıklarını dile getirerek, ''İki senelik görev süremiz döneminde elde edilen neticeler nedeniyle Divan Kurulu'na teşekkürlerimi sunmak için buradayım. Çünkü seçimleri siz yapıyorsunuz, vizyonu gerçekte siz oluşturuyorsunuz. Bizler sadece tatbik ediyoruz. Elde edilen başarıların gerçek sahipleri sizlersiniz. Bizler, uzantılarınız olarak çalışıyoruz'' diye konuştu.
Bu arada geçmişte futbol takımının şampiyon olduğu sezonlarda olduğu gibi, haziran ayı divan kurulu toplantısının Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılması önerisi de oy çokluğuyla kabul edildi.
HAYRETTİN KOZAK MALİ RAPORA TEPKİ GÖSTERDİ
Galatasaraylı Yönetici Adnan Nas, Kulübün mart ayı sonu itibariyle konsolide alacaklarının 139 milyon 776 bin 903 milyon ABD Doları olduğunu belirtti ve konsolide borçlarının ise 235 milyon 771 bin 397 milyon ABD doları olduğunu söyledi.
Nas, ilk üç aylık gelir artışının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15,7'ye ulaştığını dile getirerek, "Bizim ilk üç aylık gelirimiz 91 milyon 132 bin 782 liradır. Geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki gelirimiz 78 milyon 776 bin 278 liraydı. Aradaki fark, 12 milyon 366 bin 84 liradır" ifadelerini kullandı.
Divan Kurulu üyelerinden üyelerinden Hayrettin Kozak, Adnan Nas'ın sunumunu yaptığı mali raporun yetersizliğinden şikayet ederek tepki gösterdi.
Kulübün sportif açıdan başarılı bir döneminde söyleyeceklerinin hoş karşılanmayacağını bildiğini ama konuşması gerektiğini vurgulayan Kozak, Faruk Süren dönemine üst üste şampiyonlukların kazanıldığı yıllarda da kendisinin eleştirilerinin sürdüğünü hatırlattı.
Sunulan mali raporun oldukça yetersiz olduğunu savunan Kozak, şöyle konuştu: "Bu raporda en önemli şirketimiz Sportif AŞ.'nin durumuyla ilgili en küçük bir bilgi gören oldu mu? Hiçbir bilgi yok. Ben inceledim, birleşmenin ardından sürekli zarar ediyoruz. Bu yönetim Galatasaray tarihinin en fazla gelirini sağladı ama borçlar önemli ölçüde azaltılamadı. Geride kalan 2 yılda toplam 1 milyar liranın üzerinde gelir elde edildi. Sonuç belli değil. Sadece bir bankadan son 3 ayda 21,4 milyon ABD Doları kulüp kredi almış. Kulübün nakit sorunu var. Ligler sona eriyor ve ağustos ayına kadar toplu para girişi de kalmayacak. Para harcanmaya ise devam edilecek. Özellikle uçuk maaşlara dikkat etmeli üyelerimiz. Belki Burak Yılmaz'ı ve Muslera'yı satarak kazanıza 50 milyon koyarsınız, kulübü döndürürsünüz. İlk 3 ay için banka kredisi aldınız, önümüzdeki 4 ayı nasıl geçireceğimizi bilmemiz lazım."
Kozak'ın ardından tekrar söz alan Adnan Nas, kulübün kasasının dolduğu şeklinde basına yansıyan haberlere kendisinin de şaşırdığını dile getirerek, "Evet gelirlerimiz var ama giderlerimiz de var. Medya bir gün kasanızın dolduğunu, ertesi gün de battığınız yazabilir. Üyelerimiz bu haberleri çok fazla dikkate almamalı" şeklinde görüş belirtti

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)