BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemFransa'daki Yahudiler saldırıların hedefinde----

Fransa'daki Yahudiler saldırıların hedefinde

Fransa'daki Yahudiler saldırıların hedefinde
26 Ocak 2022 - 13:51 www.finansgundem.com

Fransa’da yapılan bir araştırma, ülkedeki Yahudilerin yüzde 74'ünün sözlü ya da fiziki saldırıya maruz kaldığını ortaya koydu.

Amerikan Yahudi Komitesi (AJC) ve Siyasi İnovasyon Vakfı tarafından Fransa Kamuoyu Araştırma Enstitüsüne (IFOP) yaptırılan araştırmaya göre, ülkedeki Yahudilerin yüzde 62'si, karşılaştıkları kötü muamelelerin en büyük nedeni olarak "İsrail'e karşı nefret"e işaret etti.

Fransa'daki Yahudilerin yüzde 74'ü en az 1 kere sözlü ya da fiziksel saldırıya uğradığını bildirirken, bu oran düzenli olarak kipa giyenlerde yüzde 78'e çıktı.

Yahudilerin yüzde 68'i sadece sözlü alay ve tacize uğradığını, yüzde 20'si de fiziksel saldırıya maruz kaldığını belirtti.

"Ülkede Yahudi karşıtlığının yaygın olduğu düşünülüyor"

Araştırma, ülkedeki Yahudilerin yüzde 85'inin, Fransızların ise yüzde 64'ünün Fransa'da Yahudi karşıtlığının yaygın olduğunu düşündüğünü gösterdi.

Fransızların yüzde 30'u "Yahudilerin ortalamadan daha zengin" olduğunu, yüzde 25'i ise "Yahudilerin finans ya da medya sektöründe aşırı güçlü" olduğunu düşünüyor.

Antisemitik hakaretlerin yüzde 60'ının okullarda yaşandığını gösteren araştırma, Yahudilerin yüzde 48'inin bir tartışma esnasında dini kimliğini gizlediğini, daha önce sözlü ya da fiziki saldırıya uğramış Yahudiler arasında bu oranın yüzde 63'e yükseldiğini ortaya koydu.

San Francisco'da nefret suçlarında artış

 

Fransa cumhurbaşkanı adayı Zemmour: Göçmen dernekleri cezalandırılmalı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)