BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaFitch, Mısır’ın kredi notu görünümünü güncelledi----

Fitch, Mısır’ın kredi notu görünümünü güncelledi

Fitch, Mısır’ın kredi notu görünümünü güncelledi
16 Ocak 2018 - 20:02 www.finansgundem.com

Fitch Ratings, Mısır’ın kredi notunun “B” seviyesinde teyit edildiğini, kredi notu görünümünün ise “durağandan” “pozitif” seviyesine yükseltildiğini bildirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Mısır’ın kredi notunun teyit edildiğini, kredi notu görünümünün ise “pozitife” çevrildiğini bildirdi.

Fitch Ratings'ten yapılan açıklamada Mısır’ın kredi notunun “B” seviyesinde teyit edildiği, kredi notu görünümünün ise “durağandan” “pozitif” seviyesine yükseltildiği belirtildi.

Açıklamada ülkenin kamu finansmanının ülkenin kredi profili açısından halen temel risk olarak görüldüğü, öte yandan mali konsolidasyonun bu yıl içerisinde kamu borcunun milli gelire olan oranını azaltmasının beklendiği bildirildi.

Mısır ekonomisinin son zamanda makroekonomik kırılganlığını azaltarak daha istikrarlı bir görünüm kazandığı vurgulandı.

Açıklamada Mısır ekonomisinin geçen yıl sonunda toplam yüzde 4,2 büyüme kaydettiği belirtilirken, mali konsolidasyona rağmen ülkede 2018 yılında ekonomik büyümenin yüzde 4,8 büyüme kaydetmesinin beklendiği belirtildi.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)