BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiFitch: Gelişmekte olan ülkelerin riskleri sürüyor----

Fitch: Gelişmekte olan ülkelerin riskleri sürüyor

Fitch: Gelişmekte olan ülkelerin riskleri sürüyor
14 Ekim 2021 - 13:47 www.finansgundem.com

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, gelişmekte olan piyasa kredi notları genel olarak istikrar kazandığını, ancak risklerin hala devam ettiğini bildirdi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, gelişmekte olan piyasaların kredi notlarının, korona virüs salgınının tepe yaptığı 2020 yılında yapılan önemli sayıdaki indirimlerin ardından, 2021 yılında genel olarak istikrar kazandıklarını bildirdi.

Ancak Fitch, hali hazırda negatif görünüme sahip gelişmekte olan piyasa sayısının, pozitif olanları üzerinde olduğunu ve bu durumun risklerin aşağı yönlü olmaya devam ettiğini gösterdiğini de vurguladı.

Fitch, 2021 Mayıs ayından bu yana sadece Kolombiya ve Tunus'un notlarını düşürürken, Fildişi ve Gabon'un rotlarını yükseltti. 2020 yılında ise not indirimleri, not artırımlarının 30 üzerine çıkmıştı.

Ağustos 2020'den bu yana bakıldığında ise not indirimleri ile artırımları arasında fark 14'e indi.

Fitch, gelecek 2 yılda not artırımı ile karşı karşıya kalma olasılığı en yüksek ülkeler olarak Bulgaristan, Benin, Ukrayna ve Vietnam'ı gösterdi.

Merkez bankalarına 'enerji' testi!

CDS, 6 ayın zirvesinde

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)