BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaFinansal İstikrar Komitesi toplantısı sona erdi: Bakanlıktan açıklama----

Finansal İstikrar Komitesi toplantısı sona erdi: Bakanlıktan açıklama

Finansal İstikrar Komitesi toplantısı sona erdi: Bakanlıktan açıklama
08 Aralık 2023 - 22:30 www.finansgundem.com

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Başkanlığında toplanan Finansal İstikrar Komitesi toplantısında fiyat istikrarına yönelik adımlar değerlendirildi

Finansal İstikrar Komitesi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Başkanlığında toplandı. Toplantıda fiyat istikrarına yönelik atılan adımların etkileri değerlendirildi. Uluslararası rezervlerdeki güçlü artışın ve risk primindeki iyileşmenin finansal istikrarı pekiştirdiği vurgulandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, komitenin, fiyat istikrarına yönelik atılan adımların etkilerini değerlendirdiği kaydedildi.

SEKTÖREL DÜZEYDE ATILMASI GEREKEN ADIMLAR İSTİŞARE EDİLDİ

Türkiye ve küresel ekonomik görünümün ele alındığı toplantıda, ülkenin bankacılık, sigortacılık ve sermaye piyasalarındaki güncel gelişmelerin değerlendirildiği, sektörel düzeyde atılması gereken adımların istişare edildiği belirtildi.

Büyümede başlayan yeniden dengelenme sürecinin, cari açıktaki düşüşün ve beklentilerdeki iyileşmenin makro finansal riskleri önemli ölçüde azalttığının gözlemlendiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Uluslararası rezervlerimizdeki güçlü artışın ve risk primimizdeki iyileşmenin finansal istikrarı pekiştirdiği vurgulanmıştır. Mevduat ve kredi piyasalarına ilişkin genel görünüm değerlendirilmiş olup, önümüzdeki döneme ilişkin politika çerçevesi müzakere edilmiştir. Komite, sürdürülebilir yüksek büyümenin önemli unsurlarından olan finansal istikrarın korunması amacıyla bütüncül bir yaklaşımla çalışmalarını sürdürecektir."

Şimşek: Finansal istikrarı daha da güçlendireceğiz

 

Finansal İstikrar Kurulu'ndan 'kripto para' çağrısı

 

Bakan Şimşek'ten Yunanistan mesajı: Dört gözle bekiyoruz

 

Bakan Şimşek dış finansman kaynaklarına ilişkin bilgi verdi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)