BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaFed yeni fırsatlar sunuyor----

Fed yeni fırsatlar sunuyor

Fed yeni fırsatlar sunuyor
23 Eylül 2013 - 08:35 www.finansgundem.com

PIMCO'nun CEO'su El-Erian, Fed'in geçtiğimiz haftaki tahvil alımlarını azaltmaktan kaçınma kararının başka fırsatlara işaret ettiğini söyledi

Dünyanın en büyük tahvil fonu PIMCO'nun CEO'su Muhammed El-Erian, Fed'in geçtiğimiz hafta parasal genişleme programını azaltmaktan kaçnmasının, yatırımcılara para kazanabilecekleri birçok başka alan bıraktığını söyledi.
Amerikan CNBC televizyonuna konuşan El-Erian, yatırımcıların Fed'in finansal baskısında başarılı olabileceği yerlere gitmek istediğini belirterek, "Bu da faiz eğrilerinin ön taraflarına karşılık geliyor. O da volatiliteyi satmak anlamına geliyor" dedi.
El-Erian, hisse senedi piyasasının faize duyarlı sektörlerinin iyi durumda olacağını öngördü.
Ayrıca "finansal mühendislik" imkanı tanıyan şirketlerin de kazananlar arasında olacağını söyleyen El-Erian, ortamın, geri alımlar ya da yüksek temettü kanallarıyla hisse sahiplerine nakit sağladığı finansal mühendislik için "harika" olduğunu savundu.
Gelişen piyasa tahvilleri, belediye sektörü ve yüksek kaliteli belediye tahvilleri gibi birçok fırsat alanı olduğuna dikkat çeken El-Erian, yine de Fed'in faizleri düşük tutmayı başaramayabileceğinden ötürü çok fazla paranın riske atılmaması tavsiyesinde bulundu.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)