BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiFed tutanaklarında enflasyon ve varlık alımı vurgusu----

Fed tutanaklarında enflasyon ve varlık alımı vurgusu

Fed tutanaklarında enflasyon ve varlık alımı vurgusu
24 Kasım 2021 - 21:58 www.finansgundem.com

Fed üyeleri, kasım ayında gerçekleştirilen toplantıda enflasyon endişelerini ve varlık alımlarının azaltılma hızını tartıştı

Fed üyeleri enflasyonun ne kadar uzun süre yüksek kalacağını ve ekonomiyi soğutmak için ne kadar yakın zamanda faizleri artırmalarının gerekeceğini tartıştılar.

Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) 2-3 Kasım tarihlerindeki toplantısının bugün yayınlanan tutanakları, Komite'nin bazı üyelerinin enflasyon baskılarının genele yayılmakta olduğu ve faiz oranlarını artırmak konusunda daha büyük aciliyet hissetlemeri durumunda varlık alımlarının daha kısa zamanda sona erdirilebileceğini dile getirdiklerini ortaya koydu.

Tutanaklarda, "Birçok üye, enflasyonun Komite'nin hedefleri ile tutarlı seviyelerdan daha yüksek seyretmeye devam etmesi halinde Komite'nin varlık alım hızını ve Fed faiz hedef aralığını önceden öngörülenden daha erken ayarlamaya hazır olması gerektiğini not ettiler" ifadelerine yer verildi.

Bazı katılımcılar, hali hazırda Faiz artırımının gelecek yıl önceden öngörülende daha erken artırılması konusunda şu anda daha rahat olduklarını belirtirken, istihdam artışının cari hızının Fed'i maksimum istihdam hedefine 2022 yılı ortasına kadar ulaştıracağını veya yaklaştıracağını da belirttiler.

Tutanaklar, 14-15 Aralık tarihlerinde yapılacak FOMC toplantısında tahvil alımlarının azaltılmasının hızlandırılması tartışmalarının masada olacağını açıkça göstermiş oldu.

Fed tutanaklarında enflasyon ve varlık alımı vurgusu

Turizmde hedef 21 milyar dolar

TCMB, BDDK ve bankalardan durum değerlendirme toplantısı

BAE'nin Türkiye için ayırdığı fon 10 milyar dolar

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)