BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Konferans Türkiye Ekonomisinde Finansal Riskler ve Fırsatlar 23 Mayıs 2019, 09:30 InterContinental İstanbul

TÜSİAD ve Koç Üniversitesi ortaklığı ile oluşturulan Ekonomik Araştırma Forumu (EAF) tarafından düzenlenecek toplantıda Türkiye ekonomisinin finansal koşulları...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri
AKBNK 5,71 2,88 29.692.000.000,00
ALBRK 1,09 1,87 981.000.000,00
GARAN 7,50 4,90 31.500.000.000,00
HALKB 5,34 3,69 6.675.000.000,00
ICBCT 2,64 0,38 2.270.400.000,00
ISCTR 5,02 3,29 22.589.849.400,00
SKBNK 0,87 3,57 1.007.460.000,00
TSKB 0,67 1,52 1.876.000.000,00
VAKBN 3,55 4,11 8.875.000.000,00
YKBNK 1,91 2,69 16.133.867.952,44

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemErdoğan'dan müjdeyi Muğla'da verdi----

Erdoğan'dan müjdeyi Muğla'da verdi

Erdoğan'dan müjdeyi Muğla'da verdi
22 Şubat 2019 - 15:10 www.finansgundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Muğla'ya 20 katrilyon lira yatırım yaptık'' dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'da Kışla Gençlik Merkezi'nde düzenlenen mitingde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar: 

Muğla'ya hizmet yakışır, Muğla'ya eser yakışır, Muğla'ya yatırım yakışır, Muğla'ya AK Partibelediyeciliği yakışır, Muğla'ya Cumhur İttifakı yakışır.

Memleket işi gönül işi diyerek, belediye işi gönül işi diyerek yanımızda olmaya var mısınız? Muğla'yı yıllarca CHP yönetimi yönetti mi? Ne yaptılar? Artık benim milletim bu CHP zihniyetine dersini şu sandıkta versin. Bodrum'u yıllardır sel alıp götürüyor. Her türlü rezillik orada ve hiçbir altyapı yok. Hangi ilçeye bakarsan bak hiçbir altyapı yok. 37 gün kaldı. Çalışalım ve bu işi bitirelim.

20 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK

17 yıldır Türkiye'de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Ne diyor Ziya Paşa; Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserlerimizle varız. Muğla'ya bugüne kadar 20 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Eğitimde 3 bin 79 adet yeni derslik kazandırdık. Önümüzdeki sene toplamda 4 bin kişi kapasiteli 3 adet yurt binası daha açıyoruz.

İlçelerimizde yapılacak yurtlarla ilgili arsa tahsisi ve proje çalışmaları sürüyor. Spor salonları Muğla'ya, Fethiye'ye, Milas'a gençlik merkezleri yaptık. Muğla'ya yeni bir stat kazandırma ve mevcut stadın yerini de Millet Bahçesi yapma çalışmalarımız sürüyor. Ama yetmez, Millet Bahçesi'nin bir köşesine de inşallah yaklaşık bin metrekarelik Millet Kıraathanesi yapacağız.

YATIP KALKIP KUMARLA MEŞGULLER

Ben Kıraathane diyorum CHP'liler ne anlıyor kumarhane. Bunlar tabi yatıp kalkıp kumarla meşguller. Kıraathane nedir diye sorsan bilmezler. Kıraathane okuma evidir. Bu kıraathanede çay, simit, kek, pasta bunlar olacak ve her türlü hizmet olacak. Benim gençlerim oraya gelecekler hem derslerini çalışacak hem de orada çaylarını, kahvelerini içmek suretiyle benim ne devletim varmış benim ne belediyem varmış diyecek. İşte biz hizmet belediyeciliği diyoruz. 

VURUR GEÇERİZ

Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize 1,1 katrilyon lira destek verdik. Sağlıkta 500 yataklı Muğla Devlet Hastanesi'nin de aralarında bulunduğu 10'u hastane olmak üzere toplam 33 tesisi şehrimize kazandırdık. Biz Milas'taki hastaneyi bitirmek üzereyiz. Fakat Büyükşehir belediyesi bağlantı yolunu yapmamakta ısrar ediyor.  Büyükşehir belediyesi bağlantı yolunu yapmamakta ısrar ediyor. Böyle devam ederse dinlemeyiz vurur geçeriz. Bodrum'da müteahhitten kaynaklanan bir sebepten gecikme yaşandı onu da çözüyoruz. Muğla'da 3 bin 320 konut projesini hayata geçirdik. İmar Barışı ile toplam 321 bin Muğlalı vatandaşımızın sorununu çözdük.  

SANDRAS İÇME SUYU PROJESİNE BU YIL BAŞLIYORUZ

İçme suyu belediyelerin işidir. Baktık CHP'li belediyelerden ses çıkmıyor. Hemen DSİ'yi devreye soktuk. Muğla'nın 2050 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak Sandras içme suyu projesine bu yıl başlıyoruz.  İnşa ettiğimiz sulama projeleri ile 86 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Akgedik Barajı'ndan aldığımız suyu Milas'a vereceğiz. Bu yıl Bodrum'u AK Parti belediyeciliği ile tanıştıralım. 

MİLAS'A DOĞAL GAZ MÜJDESİ

Bay Kemal diyor ki ‘çiftçiler battı ellerinden tarlaları alındı.’ Akşam yalan sabah iftira. Çiftçilerimize 1,3 katrilyon tarımsal destek verdik. Desteklerimizle 35 bin kişilik ilave istihdam oluşturduk. 105 bin işyerimizi 1,3 katrilyon tutarında SGK prim teşviki ile destekledik. Türkiye genelinde şu anda 81 vilayete doğal gazı ulaştırdık. İlçelerimize de ulaştırdık Milas'a da doğal gaz getireceğimizin müjdesini burada sizlere vermek istiyorum. Artık kömürlükten kömür, odun alalım devrini geriye koyalım.

CHP zihniyeti bunları bitiremez. Ben İstanbul'u hava kirliliği ile aldım, çöp dağları ile aldım ve patlayan Ümraniye çöplüğü kim vardı Büyükşehir'de CHP, ilçede yine CHP 39 kardeşimiz orada öldü. Şimdi İstanbul'da doğal gazın gittiği ev sayısı 6,5 milyona ulaştı.

BUNLAR HERKESİ KÖR YERİNE KOYUYOR

Bugün Türkiye'de iki ittifak var bir tarafta Cumhur İttifakı var diğer tarafta zillet ittifakı, illet ittifakı var. Zillet ittifakının partileri yaptıkları işten kendileri bile utandıkları için adaylarının arkasında aslanlar gibi duramıyorlar. Bunlar herkesi kör yerine koyuyor. CHP bunun yanında HDP ve diğerleri sizin ittifakınız gün gibi ortada biz sizi sesinizden tanırız sesinizden. HDP'nin nerelerde kimi desteklediğini bizde milletimiz de biliyor. Ne diyorlar? “AK Parti ve MHP'ye kaybettirecek yerlerde zillet ittifakını destekleyeceğiz.” Biz bugüne nasıl geldiğimizi her fırsatta anlatıyoruz.

ADAM KOLTUĞA YAPIŞMIŞ

Hatırlayın 15 Temmuz gecesi ben Marmaris'teydim tabi haber gelince hemen eşim damadım kızım torunlarım buradan hareket ettik. Son ana kadar pilota nereye ineceğimizi söylemedim. Son anda söyledim ve çok enteresan 01.15 gece fakat oraya indikten sonra öğrendim yüz binler Atatürk Havalimanı'ndaydi. Bay Kemal 23.25'te oraya gelmiş tankların arasından Bakırköy belediyesine gitmiş. Ve utanmadan diyor ki “benim haberim olsaydı bende orada beklerdim” diyor. Sende o yürek var mı? Sen korkaksın sende o yürek yok. Bu kadar seçime girdi her seçimi kaybediyor. Adam koltuğa yapışmış dünyanın hiçbir yerinde bir siyasetçi bu kadar mağlubiyetten sonra orada durmaz.

Cumhur İttifakı'nı 15 Temmuz'da sokaklarda, meydanlarda kurduk biz.

Erdoğan, Muğla'daki mitingin ardından Fethiye'de halka hitap etti. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Uzun bir aranın ardından Fethiye'de olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Sevginiz, vefanız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi kardeşliğimizi daim eylesin.

FETHİYE'DE YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPACAĞIZ

Bugün Fethiye gerçekten bir başka güzel. Karşımda kabına sığmayan 31 Mart'ta tarih yazmaya hazırlanan bir Fethiye görüyorum. Karşımda zillet ittifakına, illet ittifakına ders vermek için 31 Mart'ı iple çeken bir Fethiye görüyorum. Karşımda yeni bir sayfa açmak için sabırsızlanan bir Fethiye görüyorum. Hem ilçe belediyesinde hem Fethiye belediyesinde çok büyük bir başarı yakalayacağız. Fethiye'de yeni bir başlangıç yapacağız.

31 Mart'ta destan yazmaya hazır mısın Fethiye? Bunun için gece gündüz sahada olmalıyız, uzak yakın demeden tüm köylerimizi dolaşmamız gerekiyor. Cumhur İttifakı yaptık, bu ittifakı güçlü kılacağız. Pazara kadar değil mezara kadar yapacağız. 

ONLAR KAÇTI BİZ KOVALADIK

Son 17 yılda seçim meydanlarında ne söylediysek göreve geldiğimizde onu hayata geçirmenin gayreti içinde olduk. Gabar'da, Cudi'de, Tendürek'te, Kandil'de inlerine girdik. Onlar kaçtı, biz kovaladık, yok ettik. Ama bu memleketi, bu terör örgütlerinden kurtardık, kurtarıyoruz. FETÖ kaçtı biz kovaladık. Yakaladıklarımızı da aldık hukuk içinde cezaevine yerleştirdik.

CHP'YE OY VEREN KARDEŞLERİMİN OYU NEREYE GİDİYOR??

Bu CHP kimle işbirliği yapıyor. HDP, PKK terör örgütünün siyasi uzantısı. CHP'ye oy verecek kardeşlerimin oyunun nereye gittiğinin hesabını yapıyor mu? Nereye gidiyor bu oylar? Terör örgütü PKK'ya. İşte 31 Mart adeta bir Osmanlı tokadının sandıkta vurulmasıdır. 17 yıldır millet, memleket, milli irade, demokrasi diyoruz. 17 yıldır adalet, kalkınma, huzur, barış, özgürlük diyoruz. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın diyoruz. Yaradanı severiz yaradandan ötürü diyoruz.

CHP HİÇBİR DÖNEMİNDE BU DERECE KÖTÜ YÖNETİLMEMİŞTİR

Doğu'da ne söylüyorsak Batı'da da aynısını söyledik. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmaya çalışıyoruz. Karşımızdaki dörtlü çete ne yapıyor, neyin mücadelesini veriyor, onlar Ankara'da çıkar kavgası, liste kavgası veriyor. Nitekim bütün foyaları birer birer ortaya çıkmaya başladı.

Seçim sloganlarını Pensilvanya belirliyor, aday listelerine Kandil'den müdahale ediliyor. Zillet İttifakı'nda eş başkanlar ne derse o oluyor. Siyasetin bu kadar düşürüldüğü bir başka zaman yoktur. CHP, tarihinin hiçbir döneminde bu derece kötü yönetilmemiştir.

BU MİLLET NAMLULARA KAFA TUTAN BİR MİLLETTİR

Varsın onlar kısır gündemlerine boğulsun. Kirli pazarlıklarda vakit harcasın. İlkelerini, hassasiyetlerini, değerlerini tezgâha koysun. Türkiye için tek bir düş dahi kurmasın, biz mücadelemize devam edeceğiz. Bu millet mazlumların hamisi alicenap bir millettir. Bu millet vatanını korumak için namlulara kafa tutan cesur bir millettir. İstikbal ve istiklali için can veren büyük millettir. Sizlere hizmetkâr olmaktan her zaman gurur duydum, gurur duyuyorum.

YAKACIK GÖLETİ'Nİ İNŞA EDECEĞİZ

Önümüzdeki yıl Fethiye'ye bin kapasiteli yüksek öğrenim yurdu kazandırıyoruz. 1995'ten beri yapımı süren 200 yataklı devlet hastanesini biz tamamladık. Fethiye'ye elimiz boş gelmek olmaz dedik. Fethiyeli çiftçilerimize son 17 yılda 201 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik.

15 bin dekarlık araziyi sulu tarıma kavuşturacak sulama tesisinin yapımına başlıyoruz. Şu anda projesi hazırlanıyor, ardından ihalesine çıkacağız. Yakacık Göleti'ni inşa edeceğiz.

Fethiye'nin her alanda hak ettiği hizmetleri alabilmesi için birlik şart. Sizlerden AK Parti'nin, Cumhur İttifakı'nın adaylarına çok güçlü destek bekliyorum. 31 Mart akşamı çok güzel haberler bekliyorum.

ETİKETLER :