BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemErdoğan: Yıkılan her binayı yeniden yapacağız----

Erdoğan: Yıkılan her binayı yeniden yapacağız

Erdoğan: Yıkılan her binayı yeniden yapacağız
23 Mart 2023 - 17:51 www.finansgundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Pazarcık Depremi Sonrası 17 bin 902 Afet ve Köy Konutu İlk Temel Atma Töreni'nde "Mevcut planlamaya göre bir yıl içinde 319 bin konut ve köy evini yapacağız. Bir yıl içinde kalıcı konutları vatandaşlarımıza teslim edeceğiz." dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremlerden etkilenen Kahramanmaraş'a gitti. Erdoğan, kentte yapılan çalışmalara ilişkin bilgi alıp incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta Pazarcık Depremi Sonrası 17902 Afet ve Köy Konutu İlk Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Depremlerde ve sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Ramazan ayının hürmetine Allah'tan ülkemizi her türlü felaketten korumasını niyaz ediyorum. İnşallah Kadir Gecesi ve bayrama da hep birlikte erişiriz inşallah.

6 Şubat depremlerinde en ağır can ve mal kaybı yaşayan illerden birisi Kahramanmaraş'tır. Bu felaket tarihimizin en acı hadiseleri olarak yer almıştır. Kaybettiğimiz her bir insanımız için canımızdan can gitmiştir.

"Bu felaket Türkiye Yüzyılı hayalimizi asla elimizden alamayacak"

Depremin, selin, heyelanın yıktığını biz yeniden yaptık ve yapacağız. Yıkılan her binamızı yeniden yaparak konutuyla, iş yeriyle, okuluyla, hastanesiyle şehirlerimizi inşa ederek Türkiye Yüzyılına yürüyoruz. Toprağa verdiğimiz canlarımızın hatırasını ebediyen yaşatırken onlara layık olmak için daha çok çalışacağız. Deprem evlerimizi yıkmış, canımızı yakmış olabilir ama bu felaket Türkiye Yüzyılı hayalimizi asla elimizden alamayacak.

"650 bin konut yapacağız"

Afşin'e yeni bir organize sanayi bölgesi kuruyoruz, çiftçilerimizin zararlarını telafi etmek için mazot, gübre, hayvancılık gibi her türlü adımı atıyoruz. Hasar tespitlerinin ardından Kahramanmaraş'ta 77 bin 57 afet konutu ve 30 bin 310 köy evi inşa etmek için kolları sıvadık. Temelini attığımız konut ve köy evi sayısı 18 bini buluyor. Mevcut planlamaya göre bir yıl içinde 319 bin konut ve köy evini yapacağız. Bir yıl içinde biz bu kalıcı konutları bitirerek hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Yaraları kısa sürede saracağız. Toplamda 650 bin konut yapacağız."

Erdoğan: Togg, bu ay sonunda caddelerde

 

Erdoğan duyurdu: Bakanlar ve Fuat Oktay, seçimlerde aday olacak

 

Erdoğan, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya yükseltileceğini açıkladı