BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemErdoğan: İki aya kalmaz toparlarız----

Erdoğan: İki aya kalmaz toparlarız

Erdoğan: İki aya kalmaz toparlarız
30 Ağustos 2018 - 10:53 www.finansgundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide yaşanan kur krizinin siyasi olduğunu belirtirken, “Büyük badire atlattık, iki aya kalmaz toparlarız” dedi. Erdoğan, AB'nin tavrını çok önemsediğini de dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, döviz kurunda son bir ay içerisinde yaşanan dalgalanma ve ekonomide yaşanan sorunları, zaman zaman bir araya geldiği parti kurmaylarıyla değerlendirdi. Bayramdan önce başlayan kur kaynaklı kriz ve ABD yönetiminin açıklamalarının siyasi olduğunu belirten Erdoğan, bu süreçte yaşananlarla ilgili olarak genel değerlendirmeler yaptı.

Nuray Babacan'ın Hürriyet'teki haberine göre Erdoğan, özellikle bayramdan önceki iki hafta boyunca ciddi badireler atlatıldığını, ancak alınan kararlarla bunun bertaraf edildiğini söyledi. Zaman zaman dalgalanma olsa bile sonuçta Türkiye’nin bundan çıkacağını ifade eden Erdoğan, “Bu süreçte çok büyük badireler atlattık. Ama bir dizi kararlar aldık ve görüşmeler yaptık. İki aya kalmaz toparlarız. Bu süreçte başta Almanya olmak üzere AB ülkelerinden gelen destek çok önemliydi” dedi. Erdoğan, Türkiye’de yaşanacak sorunların, tüm Avrupa’yı etkilemesinin de önüne geçildiğini ifade etti.

AB LİDERLERİ ÖZEL TEMSİLCİ GÖNDERDİLER

Erdoğan, “Merkel beni direkt arayarak, açık desteğini gösterdi. ‘İsterseniz bakanımı göndereyim size’ dedi. Avrupa ülkeleri başbakanlarının yaptığı açıklamaların yanı sıra, bana özel temsilcisine gönderenler de oldu. Onların bu yaklaşımı çok önemliydi ve bu ilişkinin sürdürülmesi için gereğini yapacağız” dedi. Erdoğan’ın, bu süreçte Katar ve Kuveyt’le yapılan temaslar sonucunda ekonomiye destek sağlandığını, ancak bu ülkelere dolaylı baskı yapıldığını da söyledi.

RUSYA VE İRAN DESTEĞİ

Cumhurbaşkanı, kurmaylarıyla değerlendirmelerinde, Rusya Devlet Başkanı Putin’in ilk günden verdiği siyasi desteğin, İran yönetiminin yaklaşımının da ABD’nin tutumuna karşı Türkiye’nin yanında yer alan açıklamalarının çok değerli olduğunu vurguladı. Erdoğan özellikle tüm bölge ülkelerinin de ne yapılmak istendiğini görmesinin önemli olduğunu ifade etti.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • yavuz eren30 Ağustos 2018 15:42

    Reis tarafindan yatirim tavsiyesi verildi. Diyor ki dolar 7den 6ya dustu 2 aya kalmaz toparlar 8-9 olur diyor.

  • Ali Ergül 30 Ağustos 2018 12:06

    Diploman yok. Ekonominin E’sinden anlaman. Yok siyasiymiş 2aya atlatırmış. İnşallah 2aya gidersin kurtulur bu ülke rahata erer.