BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriEnflasyona sebep kripto paraları gösterdi----

Enflasyona sebep kripto paraları gösterdi

Enflasyona sebep kripto paraları gösterdi
29 Temmuz 2021 - 14:17 www.finansgundem.com

Cumhuriyetçi Senatör ve Bitcoin destekçisi Cynthia Lummis, devletin devasa harcamalarının kripto yaygınlığını hızlandırdığını ileri sürdü.

Cumhuriyetçi Senatör ve Bitcoin destekçisi Cynthia Lummis, Fox Business kanalındaki katıldığı “Varney & Co” programında yaptığı açıklamada, kripto için yasal çerçeve oluşturulması ve Bitcoin madencilerini ABD'ye yerleşmeye teşvik etmek için destek sunulması çağrısında bulundu.

Senatör, bir Twitter gönderisinde devletin büyük harcamalarının, dijital varlıkların yaygınlık kazanmasında kendisinden daha fazla payı olduğunu söyledi ve doların değer kaybetmesinin, ABD vatandaşlarını Bitcoin gibi dijital varlıklarda değer saklamaya yönlendirdiğini ileri sürdü. Ne var ki Lummis, bunun muhakkak iyi bir anlama geldiğini düşünmüyor:

Amerika'yı böyle bir deliğe sürüklemek aptalca. İnsanları dijtal varlıklara yönlendirmenin enflasyonist ve istenmeyen bir yolu bu.

Lummis, “Doların dünyanın rezerv para birimi olmayı sürdürmesini istiyorum. Harcamaları yeniden gözden geçirmeli ve ABD topraklarından finansal inovasyonu desteklemeliyiz" diye ekledi.

Senatör, röportaj sırasında 27 Temmuz'da düzenlenen kriptonun risklerine ilişkin Senato Bankacılık Komitesi görüşmesine de değindi ve değişen yasal manzarayla ilgili görüşlerini paylaştı.

Lummis, ilk adımın yasalarda üzerine anlaşılmış "sağlam tanımlar" bulmak olması gerektiğini vurguladı ve "herkesin kuralları anlayabildiği, fakat inovasyonun kısıtlamalar olmadan gerçekleşebildiği yasal çerçeve" çağrısında bulundu.

Senatör, Bitcoin'in iyi bir değer saklama aracı olmaya devam etmesini sağlamak istediklerini ve varlığı başlıca bu şekilde değerlendirdiğini açıkladı. Diğer yandan Lummis, ABD'nin El Salvador örneğini izlemesi ve Bitcoin'i ulusal para birimi ilan etmesi halinde, BTC'nin Banka Gizliliği Yasası ve Para Aklamayı Önleme yasalarına tâbi olarak ve yasa dışı kullanımının tespit edilebileceği şekilde düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin destekçisi, ülkenin Çin'in madencilik yasağından kaçan madencilere kapılarını açtığını ve desteklediğini görmeyi de istediğini belirtti:

Bu madencilerinin Pennsylvania, Texas ve Wyoming gibi yerlere gelebilmesini sağlamak istiyoruz.

Kripto paraların izi sürülebilir mi?

Tether, artan baskısıyla karşı karşıya

Powell: Para politikası destekleyici kalmaya devam edecek

Fed faizi sabit bıraktı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)