BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemEnerjide 'yeşil tarife' dönemi başladı----

Enerjide 'yeşil tarife' dönemi başladı

Enerjide 'yeşil tarife' dönemi başladı
01 Ağustos 2020 - 11:42 www.finansgundem.com

Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği kullanmak isteyenlere özel tarife geliyor. YETA bugünden itibaren devrede.

Türkiye yeşil enerji alanında devrim niteliğinde bir adım atıyor. Güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği kullanmak isteyen vatandaşlara özel tarife geliyor. Elektrik tüketicileri ağustos ayı itibariyle isterlerse ‘Yeşil Enerji’ tarifesine geçebilecek. Yeşil Tarife’nin (YETA) 1 Ağustos yani bugün itibarıyla devreye alınacağını aktaran Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, şunları söyledi:

TEŞVİKLER SÜRECEK

“YETA sayesinde vatandaşlarımız, talepleriyle politikalara yön verecek. Talep arttıkça yatırımlar da artacak. YETA sektörün sürdürülebilirliğini sağlayacak.” Yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik kurulu gücünün ilk 6 ayda yüzde 46’ya yükseldiğini hatırlatan Dönmez, “Daha fazla yenilenebilir anlayışıyla yatırım ve teşviklerimizi sürdüreceğiz. Yeşil Tarife’yle yenilenebilir enerjide büyük dönüşüme yeşil ışık yakmış olacağız” dedi.

YAZILI BAŞVURUYLA GEÇİLEBİLECEK

Vatandaşların yeşil tarifeye nasıl geçeceğine ilişkin de bilgi veren Dönmez, “Vatandaşlarımız yazılı olarak ilgili tedarik şirketine başvuruda bulunarak ‘Yeşil Tarife’ye geçebilirler. Talep tarihinin içinde bulunduğu dönem sonundaki faturayı takip eden ilk fatura döneminde yeni tarifelerini kullanmaya başlayabilecekler” diye konuştu.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)