BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemEnerji yatırımcılarına "projelerinizi ilerletin ya da şebeke sırasından çekilin" talimatı----

Enerji yatırımcılarına "projelerinizi ilerletin ya da şebeke sırasından çekilin" talimatı

Enerji yatırımcılarına projelerinizi ilerletin ya da şebeke sırasından çekilin talimatı
02 Haziran 2023 - 14:26 www.finansgundem.com

İngiltere elektrik sistem işletmecisi, projelerini ilerletmemelerine rağmen şebeke bağlantısı için sıra işgal eden elektrik üretim yatırımcılarından acilen projelerinde ilerleme kaydetmelerini ya da sıradan çekilmelerini istedi.

İngiltere elektrik sistem işletmecisi (National Grid ESO), projelerin şebeke bağlantı süreçlerini hızlandırmak için adım attıklarını açıkladı. Buna göre, elektrik üretim projelerinin şebekeye bağlantısının 10 yıl içinde yapılması sağlanacak.

Bu kapsamda ESO, elektrik üretim yatırımcılarından projelerini acilen ilerletmelerini ya da şebeke bağlantı sırasını işgal etmemeleri için sıradan çekilmelerini istedi.

Böylece, yeni projelerin şebeke bağlantısı için sıraya girerek elektrik üretim kapasitesinin artırılması ve bağlantı bekleme sürelerinin 10 yıl kadar kısaltılması sağlanacak.

National Grid ESO, ilerleme kaydetmeyen projeleri belirleyebilmek için yatırımcılardan güncel proje takvimlerini istedi.

Kurumun bu adımı, ülkede projelerin devreye girme sürelerinin çok uzun olduğu ve şebeke bağlantısı için sıra bekleyen yatırımların her geçen gün çoğaldığına ilişkin eleştirilerin artmasının ardından geldi.

ESO verilerine göre, halihazırda 40 gigavat kapasiteyi bulan 220 proje 2026'dan önce şebekeye bağlanmak için sırada bekliyor. Ancak, bu projelerin sadece yarısı planlama aşamasına geçti ve bazıları da şebekeye bağlanma sürelerini 14 yılın üzerine varan sürelerde uzattı.

İngiltere'nin ilk serbest ticaret anlaşması devreye giriyor

 

İngiltere’de sürdürülebilir krediler mercek altında

 

İngiltere Merkez Bankası kontrolü kaybetti

 

İngiltere Başbakanı Sunak marketlerden fiyatlara sınırlama istedi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)