BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaTeknolojiElon Musk’ın işten çıkardığı Türk yönetici konuştu!----

Elon Musk’ın işten çıkardığı Türk yönetici konuştu!

Elon Musk’ın işten çıkardığı Türk yönetici konuştu!
27 Kasım 2022 - 09:06 www.finansgundem.com

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk'ın işten çıkardığı kişilerden biri olan eski teknik program müdürü Tuğçe Evirgen, 7500 çalışanın yarısının işten çıkarıldığını belirterek, "Böyle bir şey öngörmüyorduk ama 3 hafta içinde bütün düzen değişti" dedi.


Ankara Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini bitirdikten sonra gittiği Amerika'da 11 yıl Silikon Vadisi’nde çalıştığını söyleyen Tuğçe Evirgen “Twitter 5,5 yıldır görev yaptığım Silikon Vadisi’nde örnek bir şirketti. Çalışanlarına değer verirdi ve insanlar mutluydu. Bütün çalışanlar tek bir amaç için mücadele ederdi” dedi.

Sözcü'den Tayfun Hopalı'nın haberine göre; Data güvenliği ve kullanıcıların gizliliğinin sağlanması bölümünde yönetici olduğunu belirten ve Amerika'nın Sesi programına katılan Tuğçe Evirgen “7500 çalışanın yarısı çıkarıldı. Musk aldıktan sonra böyle bir şey öngörmüyorduk. Üç hafta içinde bütün şirket kültürü değişti. Çalışma düzeni, organizasyonlar tamamen değişti” dedi.

İşten çıkarmaların olacağını bilmediklerini belirten Evirgen “İlk dalga ile birlikte ben de işten çıkarıldım. Çıkarılanlar tam zamanlı çalışanlar. İkinci etapta 2500 kişi Musk ile çalışmak istemediğini belirterek ayrıldılar bu yüksek bir rakam. Severek çalıştıkları şirketten ayrılma kararı aldılar. Yasal süreci başlattık. Hep birlikte hareket ediyoruz. Ayrılanlar haklarını alabilmek için toplu bir süreç içine girdiler. Ben de o sürecin bir parçasıyım” dedi.

Elon Musk Apple ve Google'a meydan okudu!

 

Elon Musk, renkli tik için tarih verdi

 

Elon Musk'tan Twitter'da genel af!

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)