BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaAraştırmaElon Musk tweet attıkça ABD'liler yatırım yaptı----

Elon Musk tweet attıkça ABD'liler yatırım yaptı

Elon Musk tweet attıkça ABD'liler yatırım yaptı
11 Mart 2021 - 12:42 www.finansgundem.com

ABD’de 30 bin 400 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre, katılımcıların %37’sinin Elon Musk'ın tweet'lerine dayanarak en az bir kez kişisel yatırım yaptıkları tespit edildi. Katılanların neredeyse yarısı ise tweet'lerin 'komik' olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz ay yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 16’sının Elon Musk'ın tweet'lerine göre birden fazla yatırım yaptığı belirtilirken çalışmaya katılanların neredeyse yarısı Elon Musk’ın tweet'lerinin “oldukça komik” olduğunu söyledi. Katılımcıların yüzde 29’u ise Elon Musk’ın tweet'lerinden hoşlanmadığını bildirdi.

Attığı tweet’lerle çeşitli şirketlerin ve kripto paraların artmasına, bazen de azalmasına sebep olan Tesla CEO’su Elon Musk’un yatırımcıya etkisi ile ilgili araştırma yayınlandı.

NTV'deki habere göre; ABD’de yapılan çalışmada, ABD’lilerin yüzde 37’sinin Elon Musk’ın tweet’lerine dayanarak en az bir kere yatırım yaptığı bildirildi.

6-8 Şubat tarihleri arasında 30 bin 400 kişi ile yapılan araştırmada, Elon Musk’ın tweet’lerinden etkilenerek birden çok yatırım yaptığını açıklayan kişiler ise yüzde 16 oldu.

KATILIMCILARIN NEREDEYSE YARISI MUSK'IN TWEET'LERİNİ 'KOMİK' BULDU

Çalışmada, kişilerin neredeyse yarısı Elon Musk’ın tweet’lerini ‘oldukça komik’ bulduğu belirtilirken, yaklaşık dörtte biri atılan tweet’lerden emin olamadıklarını, yüzde 29’u ise tweet’leri eğlenceli bulmadığını bildirdi.

Araştırmada, Elon Musk’ı nasıl biri olarak gördükleri sorusuna katılımcıların yüzde 48’i ‘dahi’ olarak nitelerken, yüzde 7’si ise ‘aptal’ olarak gördüğünü belirtti.

Elon Musk hakkında takdir ettikleri şey nedir sorusuna ise katılımcıların yarısı ‘tutkusu ve bağlılığı’ derken, Elon Musk’ın en sevmediğiniz özelliği nedir sorusuna ise yüzde 35 ile ‘küstahlığı’ şeklinde cevap verdiği belirtildi.

MUSK'IN PAYLAŞIMI DOGECOİN'UN DEĞERİNİ 1 SAATTE %40 YÜKSELTMİŞTİ

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Twitter üzerinden Dogecoin paylaşımı yaparak kripto paranın sadece 1 saatte yüzde 40 yükselmesine yol açmıştı.

Ardından Aslan Kral'dan bir sahneye kendisinin ve Dogecoin'in sembolü olan Shiba Inu cinsi köpeğin yerleştirildiği bir görseli paylaşarak 'Bir şey değil' ifadelerini kullanan Musk, daha sonra da Dogecoin'in halkın kripto parası olduğunu ifade etti. Bu paylaşımlarla Dogecoin'in günlük yükselişi yüzde 75'i aştı.

GAMESTOP HİSSELERİ %100’ÜN ÜZERİNDE BİR ARTIŞ GÖSTERDİ

Ünlü forum Reddit’in borsa bölümü WallStreetBets’in video oyun satıcısı GameStop hisselerinde artışa sebep olmasının ardından Elon Musk, GameStop hakkında "Gamestonk!!" (oyun karı) şeklinde paylaşımda bulunarak artışa dikkat çekmişti.

Hedge fonlarıyla küçük yatırımcı arasındaki mücadelede küçük yatırımcıdan yana tavır alan Elon Musk’ın GameStop hakkında attığı tweet sonrası ise şirket hisseleri yüzde 100’ün üzerinde bir artış göstermişti.

Musk'a karşı ayaklandılar: İstemiyoruz

 

Musk'ın yeni planına Papualılar'dan tepki

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)