BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisElif Bilgi Zapparoli, finans dünyasının en güçlü kadınları listesinde----

Elif Bilgi Zapparoli, finans dünyasının en güçlü kadınları listesinde

Elif Bilgi Zapparoli, finans dünyasının en güçlü kadınları listesinde
26 Ekim 2020 - 10:35 www.finansgundem.com

American Banker, Bank of America Küresel Sermaye Piyasaları Eş Başkanı Elif Bilgi Zapparoli’yi 2020 yılında finans dünyasının en güçlü kadınları arasında gösterdi.

Finans sektöründe üst düzey yöneticilerin güvenilir haber kaynağı olan American Banker, "Bankacılık ve Finans Sektöründeki En Güçlü Kadınlar 2020" listesini açıkladı.

Bu yıl 18’inci kez açıklanan listede Bank of America Küresel Sermaye Piyasaları Eş Başkanı Elif Bilgi Zapparoli de yer aldı. 10 yılı aşkın süredir Bank of America bünyesinde görev yapan Zapparoli, finans dünyasının en güçlü 25 kadını arasına girdi.

New York'ta yaşayan Zapparoli, Bank of America'nın dünya genelindeki müşterilerine hizmet vermek için çeşitli iş kollarında iş birliği yapan küresel bir ekibin liderliğini yürütüyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Zapparoli, müşterilere daha hızlı geri dönüş ve daha düşük fiyatlar sunmak için yapay zekâ, makine öğrenimi, robotik ve otomasyon kullanma çalışmalarının yönetilmesine önemli katkı sağladı.

TCMB: Ekimde Reel Kesim Güven Endeksi arttı

Türkiye'yi yurt dışında başarıyla temsil eden Zapparoli, ayrıca Bank of America'nın çevresel, sosyal ve yönetim uygulamalarının da genişletilmesinde büyük rol oynadı.

Bank of America’ya 2010 yılında Türkiye ülke yöneticisi olarak katılan Zapparoli, ayrıca Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Yatırım Bankacılığı ve Küresel Varlık Fonları yöneticiliği görevini de yürüttü. Zapparoli 2016’da Hong Kong’a yerleşerek Bank of America Asya Pasifik Küresel Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı eş başkanı olarak görev yaptı.

Bank of America'ya katılmadan önce Zapparoli, kurucusu olduğu EFG Istanbul Securities şirketinin yönetim kurulu başkanlığını üstlendi. 2004 yılında Dünya Ekonomik Forumu tarafından dünya genelinde “Geleceğin 100 Küresel Lideri” arasında gösterilirken, 2020 yılında ise American Banker tarafından seçilen” Finans Sektörünün En Güçlü Kadınları” arasında yer aldı.

Yıldız Holding’in stratejik dönüşümüne Melih Yalçın liderlik edecek

Bank of America'nın çeşitliliği destekleyici çalışmalarına önemli ölçüde zaman ayıran Zapparoli, şirketin Kadın Liderlik Konseyi danışmanlığını yapmanın yanı sıra, şirketin yıllık Küresel Kadın Konferansı'nın düzenli katılımcısı.

2006 Yılından bu yana Türkiye’de Yatırım Bankası olarak faaliyet gösteren Bank of America’nın Türkiye ülke yöneticiliğini Banu Başar yürütmektedir.

Daha fazla bilgi için Bankacılık ve Finans Sektöründeki En Güçlü Kadınlar 2020 linkine tıklayınız.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)