BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro Ekonomi​Elektrik abonelerine büyük müjde----

​Elektrik abonelerine büyük müjde

​Elektrik abonelerine büyük müjde
01 Temmuz 2013 - 17:02 www.finansgundem.com

EPDK'nın tarifelere ilişkin kararına göre faturalarda aboneleri sevindirecek bir gelişme yaşandı...Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun tarifelere ilişkin kararına göre, elektrik fiyatlarında tüketiciye yansıyacak bir değişiklik olmadı.
Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi (TETAŞ) tarafından uygulanacak aktif elektrik enerji toptan satış tarifesine ilişkin Kurul kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, dağıtım şirketlerine ve görevli tedarik şirketlerine bugünden itibaren geçerli olacak şekilde aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 18,0936 kuruş/kWh uygulanacak. Ayrıca görevli tedarik şirketlerinden elektrik enerjisi alan iletim sistemi kullanıcısı tüketicilere uygulanan tarifelerin, TETAŞ tarafından iletim sistemine doğrudan bağlı tüketicilerine uygulanmasına devam edilecek.
"Enerji KİT'lerinin Uygulayacağı Maliyet Bazlı Fiyatlandırma Mekanizmasının Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esaslar Genelgesi" uyarınca makroekonomik göstergelerde meydana gelebilecek değişikliklerden veya diğer nedenlerden dolayı TETAŞ tarafından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) tarife değişikliği teklifinde bulunulması durumunda EPDK tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucu alınan Kurul kararı çerçevesinde tarife değişikliği yapılabilecek.
Kurul ayrıca dağıtım şirketleri tarafından dağıtım sistemi kullanıcılarına ve görevli tedarik şirketleri tarafından serbest olmayan tüketicilerle serbest tüketici olmasına rağmen tedarikçisini seçmeyen tüketicilere ve dağıtım şirketleri tarafından genel aydınlatma kapsamındaki tüketime bugünden itibaren uygulanacak tarifeyi onayladı
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)