BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemEğitimsiz bir yıl daha olmaz!----

Eğitimsiz bir yıl daha olmaz!

Eğitimsiz bir yıl daha olmaz!
24 Temmuz 2021 - 09:57 www.finansgundem.com

Uluslararası Pediatri Kurumu yetkilileri vaka artışı ve aşı karşıtlarını uyardı: “Eğitime 1 yıl daha ara verilirse bir nesli kaybedeceğiz. Lütfen tüm bireyler aşılansın.”

Dünyanın en büyük çocuk sağlığı kuruluşu olan ve 1 milyon 200 bin çocuk hekimini temsil eden Uluslararası Pediatri Kurumu IPA Başkanı Prof. Dr. Enver Hasanoğlu ile Dış İlişkiler Koordinatörü Kerem Hasanoğlu, çocukların eğitim hayatının sekteye uğramasının büyük zararı olduğunu söyleyerek açıklamalarda bulundu.

EĞİTİMSİZ 1 YIL DAHA OLMAZ
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu: "Ne yapıp edip okulları açmamız lazım. Bunun için de erişkinlerin aşılanması büyük önem taşıyor. Erişkin aşılama oranlarımızı bir an önce %85'e çıkarmamız lazım. Erişkin dediğimiz zaman da sadece öğretmenler değil, servis şoförleri, okulda çalışanlar ve aileleri ile çocuklarımızın ailelerini aşılamamız gerekiyor. Bu da yetmez, okullarda hijyen şartları ve mesafe kurallarına uygun ortamların oluşturulması gerekiyor. Çocuklarımız 1.5 yıldır okuldan mahrum. Buna 1 yıl daha eklemeye kimsenin hakkı yok. Eğitime 1 yıl daha ara verirsek bir nesli kaybedebiliriz."

OKULLARI AÇMAK ZORUNDAYIZ
Kerem Hasanoğlu: "Aşılamada tüm dünya birlikte hareket etmezse yeni varyantlar kaçınılmaz. Bayram, yaz tatili ve açılmayla beraber biz de tehlikedeyiz. Eğitim bakımından en uzun süre kapalı kalan ülkelerden birisiyiz. Almanya bu konuda 'Eğitimi her şeyin üstünde tutarım' dedi, başka yerleri kapadı, okulları açık bıraktı. Türkiye'de bu konuda çok ciddi çalışmalar var. Aşılama çocuklarımızın eğitimi açısından çok önemli."

Üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi yapılacak? YÖK açıkladı

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)