BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemEgeli tekstilciler teknik tekstile ağırlık verecek----

Egeli tekstilciler teknik tekstile ağırlık verecek

Egeli tekstilciler teknik tekstile ağırlık verecek
04 Mayıs 2018 - 11:29 www.finansgundem.com

Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin yeni yönetimi iş başı yaptı

Ege İhracatçı Birlikleri’nde genel kurul maratonu sonrasında, 2018-2022 dönemi için seçilen Yönetim ve Denetim Kurulları sırayla ilk Yönetim Kurulu toplantılarını yaparak işbaşı yapıyor.

Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi Başkanlığı’nda ilk toplantısını yapan ETHİB Yönetim Kurulu’nda, Turan Göksan ve Nuri Uz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na, Vecih Fakıoğlu ile Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği’ne oybirliği ile seçildi.

Aydın Öztürk, Yaşar Uçak, Tolga Uskuç, Musa Antebi, Muzaffer Turgut Kayhan, Aydın Ünsal ve Ahmet Yeniçeri, 2018-22 döneminde Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Naim Şaul, Ersan Yıldırım ve Zerrin Tunaboylu ise; Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak.

TEKSMER profesyonel hizmet verecek

Görev süreleri boyunca katma değerli ürün ihracatını arttırmanın ana hedefleri olacağını ifade eden Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi, Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, ve Dokuz Eylül Üniversitesi ortaklığında, İzmir Kalkınma Ajansı desteği ile kurulan Ege Bölgesinde katma değerli tekstil ürünleri ihracatına ivme kazandırması hedeflenen Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKSMER)’nin başta koruyucu tekstiller olmak üzere teknik tekstiller üzerine test, analiz, ürün geliştirme, Ar-Ge, eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yürüttüğünü, TEKSMER’in 2017 yılı sonu itibariyle bir anonim şirket statüsüne kavuştuğunu, bundan sonraki süreçte de TEKSMER’in daha profesyonel bir şekilde sektörümüze hizmet vermesi için çalışacaklarını kaydetti.

Tekstil firmalarını TEKSMER ile ortak projeler yapmaya davet eden Eskinazi, “Türk tekstil sektörü, Avrupa’nın ikinci büyük tedarikçisi konumunda. Türkiye’ye yıllık 8 milyar dolar döviz kazandıran bir sektör. Katma değerli ürünler geliştirerek hem kendi ihracatımızı arttırmak, hem de yıllık 17 milyar dolar ihracata imza atan hazırgiyim sektörünün ihtiyacına cevap vermek için projeler geliştireceğiz” diye konuştu.

Dünya Pamuk Araştırma Konferansı’na evsahipliği yapacağız

Tekstil ve Hazırgiyim sektörlerinin ana hammaddesi pamuk ile ilgili yeni bilimsel araştırmaların dünyada görücüye çıkacağı Dünya Pamuk Araştırma Konferansı’nın 2020 yılında İzmir’de düzenleneceği bilgisini veren Eskinazi, dünya genelinden tüm pamuk paydaşlarını İzmir’de ağırlamak için şimdiden çalışmaya başladıklarını sözlerine ekledi.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)