BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatDSÖ'den dikkat çeken haftalık rapor----

DSÖ'den dikkat çeken haftalık rapor

DSÖ'den dikkat çeken haftalık rapor
24 Şubat 2021 - 14:13 www.finansgundem.com

Dünya çapında Kovid-19 vakalarının üst üste 6 hafta azaldığını belirten DSÖ, son bir haftada can kayıpları oranının ise yüzde 20 azaldığını açıklayarak üst üste üçüncü hafta azalma kaydedildiğini duyurdu.

Bugün yaptığı açıklamada son bir haftada hayatını kaybedenlerin oranının yüzde 20 azaldığını belirterek üst üste üçüncü hafta azalma kaydedildiğini aktaran Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ayrıca üst üste altıncı hafta vaka sayılarında azalma olduğunun altını çizerken, Kovid-19 mutasyonları vakalarının her geçen gün yükseldiğini duyurdu.

14-21 Şubat tarihleri arasında yüzde 11 azaldığını açıkladı.

DSÖ ayrıca, üst üste üç hafta ölüm oranlarının azaldığını belirterek bahsi geçen haftada yüzde 20 azaldığını açıkladı.

BİR HAFTADA 2.4 MİLYON YENİ VAKA

14-21 Şubat tarihleri arasında dünyada 2,4 milyon yeni Kovid-19 vakasının görüldüğünü açıklayan Dünya Sağlık Örgütü, bir hafta içerisinde 66 bin kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Küresel anlamda Kovid-19’un ilk çıktığı günden bu yana 110,7 milyon kişiye bulaştığını belirten DSÖ, 2,4 milyondan fazla kişinin de hayatını kaybettiğini bildirdi.

Örgüt, vaka sayılarında ABD’nin ilk sırada olduğunun altını çizerken onu Brezilya, Fransa, Rusya ve Hindistan’ın izlediğini söyledi.

YENİ VAKALARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU MUTASYONLU

Dünya Sağlık Örgütü açıklamasında Kovid-19’un yeni mutasyonları hakkında da açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, yeni vakaların büyük bir çoğunluğunun Kovid-19 mutasyonları olduğunun altı çizildi.

DSÖ, ilk olarak Birleşik Krallık'ta tespit edilen B.1.1.7 mutasyonunun şu anda 101 ülkede bulunduğunu, ilk olarak Güney Afrika'da tespit edilen B.1.351 mutasyonunun ise 51 ülkede tespit edildiğini söyledi. Bununla birlikte ilk olarak Brezilya’da tespit edilen B.1.1.28.1 mkutasyonunun ise diğer mutasyonlara göre daha az görüldüğüne dikkat çekerek şimdilik bu rakamın 29 ülke olduğunu bildirdi.

Salgın ne zaman bitecek? DSÖ'den açıklama...

 

Korona virüse 'hava durumu' gibi takip

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)