BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemDoğan Medya'dan satış açıklaması----

Doğan Medya'dan satış açıklaması

Doğan Medya'dan satış açıklaması
22 Mart 2018 - 05:38 www.finansgundem.com

Doğan Medya'nın satıldığı iddialarının ardından gruptan resmi açıklama sabaha karşı geldi. KAP'a gönderilen açıklamada tüm yazılı ve görsel alandaki tüm hisselerinin satışı için Demirören Grubu ile görüşmelerin başlandığı bildirildi

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satıldğı iddiaları dün gündeme bomba gibi düşmüştü. Satış iddialarının ardından Doğan Grubu hisseleri yükselişe geçerken gruptan resmi açıklama sabaha karşı saat 04.48'de yapıldı. Doğan Medya'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada, gruptaki tüm yazılı ve görsel alanda faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı ortaklık hisselerinin satışı için Demirören Grubu ile görüşmelerin başladığı bildirildi. Görüşmelerin, 1 milyar 100 milyon dolar işletme değerinden finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle 890 milyon dolar hisse değeri üzerinden yapıldığı ifade edildi. 

Holdingden KAP'a gönderilen açıklama şöyle:

"Şirketimiz'in aralarında Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. ("Yaysat"), Doğan Gazetecilik A.Ş. (Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. ("Kanal D" TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. ("CNN Türk" TV), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş. ("D Smart")'nin de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.100.000.000$ (Birmilyaryüzmilyon Amerikan Doları) "işletme değeri"nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekizyüzdoksanmilyon Amerikan Doları) "hisse değeri" üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır."

HİSSELER YÜKSELDİ

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satıldığı iddiaları dün öğleden sonra gündeme bomba gibi düşmüştü. 

Reuters'ın sorusunu yanıtlayan Demirören Grubu'ndan bir üst düzey yetkiliden, "Doğan medya grubunu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu'nun bu akşam saatlerinde KAP'a açıklama yapması bekleniyor" şeklinde açıklama gelmişti. 

Hürriyet grubundan bir yetkili de, "(Doğan Grubu yetkilileri) satışa ilişkin çalışanlara bilgi verildi. Satış 
işlemine dair KAP'a detaylı açıklama bugün yapılacak. Verilen bilgiye göre, Demirören, Doğan grubunun medya şirketlerini aldı" şeklinde konuşmuştu. 

Bu gelişme ile birlikte Hürriyet Gazetesi yüzde 19:42 oranında yükselişle 1.23 lira, Doğan Holding yüzde 19.18 oranında primle 0.87 lira, Milpa yüzde 19.75 oranında yükselişle 1.94 lira, Doğan Burda yüzde 19.94 oranında primle 3.97 lira, Doğan Gazetecilik yüzde 19.79 oranında yükselişle 3.39 lira, Çelik Halat yüzde 4.77 oranında yükselişle 6.81 lira, Ditaş Doğan yüzde 16.61 oranında yükselişle 7.23 lira seviyesinden işlem görmüştü. 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Hiç22 Mart 2018 11:23

    Darbeden sonra komple iktidar medyası ağzıyla yazmaya başlamıştı, şimdi Demirören'e satmak zorunda bırakıldı sanırım. Baba Demirörenin tandansını de telefonda ağlamalarindan hatırlarsınız "ben nasıl bir işe girdim" diye ağlıyordu 70 yaşından büyük adam. Hey gidi.