BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemDoğal gazda tek tarife----

Doğal gazda tek tarife

Doğal gazda tek tarife
19 Mart 2022 - 10:03 www.finansgundem.com

Yer altı doğal gaz depolama faaliyeti yürüten lisans sahibi tüzel kişilerin işletmesinde bulunan farklı yer altı depolama tesisleri için tek bir tarife belirlenecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun Yer Altı Doğal Gaz Depolama Şirketleri İçin Tarife Hesaplama Usul ve Esaslarında Değişiklik Yapılmasına Dair Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, bir tüzel kişi mülkiyet veya işletmesinde bulunan farklı yer altı depolama tesisleri için tek yöntem bildirimi sunabilecek.

Yöntem bildirimi, her bir tarife yılı için belirlenen gelir tavanının hangi birim bedellerle nasıl karşılanacağını ve ilgili uygulama dönemi için geçerli olacak yer altı depolama bedellerinin nasıl belirleneceğini kapsıyor.

Bu yöntem bildiriminin Kurul tarafından onaylanması durumunda, ilgili yer altı depolama tesislerinin gelir tavanları ayrı ayrı hesaplanacak ve yöntem bildiriminde yer verilen esaslar uyarınca söz konusu tesislerin tümü için bir yer altı depolama tarifesi belirlenecek.

Belçika, nükleer santrallerini kapatmayacak

 

Rus gazının yasaklanmasının İngiltere’ye maliyeti 70 milyar sterlin

 

Avrupa'da doğalgaz fiyatları yükseliyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)