BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemDiyanet İşleri Başkanlığının 7 bin 800 personel alacak----

Diyanet İşleri Başkanlığının 7 bin 800 personel alacak

Diyanet İşleri Başkanlığının 7 bin 800 personel alacak
29 Ekim 2021 - 18:02 www.finansgundem.com

Diyanet İşleri Başkanlığının sözleşmeli Kur'an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım pozisyonlarına 7 bin 800 personel alımına ilişkin ilan, Resmi Gazete'nin çeşitli ilanlar kısmında yayımlandı.

5 bin 600 imam hatip, 1500 Kur'an kursu öğreticisi ve 700 müezzin kayyım personeli alımı için başvurular, 8-22 Kasım'da "https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi/" internet adresi üzerinden yapılacak.

Başvuru yapacakların, 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları şartı aranacak.

Formu dolduran adaylar, sınav başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne 8-22 Kasım 08.30-16.30 saatlerinde şahsen müracaat edecek.

Alımlara ilişkin detaylı bilgiye, Başkanlığın internet sitesinden ulaşılabilecek.

5 Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı atanacak

Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatında açık bulunan 5 Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı kadrosuna atama için sınav yapılacak.

Başvuru yapacakların, en az 4 yıllık dini yükseköğrenim mezunu, sınavın yapılacağı yılın ilk günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış ve 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları ile daha önce yapılmış Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcılığı yarışma sınavlarında iki defa başarısız olmaması gerekecek.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 1-15 Kasım'da "https://dibbys.diyanet.gov.tr/ IKYS/Sinav" internet adresi üzerinden sınav başvuru programı aracılığıyla müracaatta bulunacak.

Sınavlar ve sınavların sonuçlarıyla ilgili bütün duyurular, Başkanlığın internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edilecek.

Alternatif Bank’ta üst düzey atama

 

Merkez Bankası'ndaki yeni atamalara dolar tepkisi

 

MEB'in 6 bin 132 personel alımı için başvurular başladı

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Erol g.29 Ekim 2021 22:23

    BİLGİSAYARIN/İNTERNETİN VE TELEVİZYONLARIN UZAKTAN EĞİTİM AMAÇLI KULLANILDIĞI ÇAĞIMIZDA DİYANETE PERSONEL ALMAK NE KADAR DOĞRU/MANTIKLI ? ZATEN HER 600 KİŞİYE BİR DİN GÖREVLISİ DÜŞÜYOR-DİN ADINA YAPILMASI GEREKENLER VE YAPILMAMASI GEREKENLER MADDE MADDE YAZILARAK KITAP HALINE GETİRİLİR KİM NE ÖĞRENMEK İSTİYOR İSE KİTAPTAN MADDELERİ OKUYARAK TELEVİZYONDAN/BILGİSAYARDAN İZLEYEREK DİNİNİ DOGRU YALANSIZ UYDURMASIZ ÖGRENİR GÜNÜMUZDEN 14O0 YIL ÖNCE TEK BIR KITAP YAZILARAK ONDAN ÇOĞALTMA YAPILMIŞ BOYLECE VAHİY KORUNMUŞ