BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemDışişleri'nden Kanada'nın kararına sert tepki----

Dışişleri'nden Kanada'nın kararına sert tepki

Dışişleri'nden Kanada'nın kararına sert tepki
06 Ekim 2020 - 08:18 www.finansgundem.com

Kanada, Azerbaycan'ın Türk SİHA'larıyla mücadelesine karşı Türkiye'ye silah satışını askıya aldı. Dışişleri Bakanlığı, Kanada'nın kararına tepki gösterdi.

Geçen yıl 'Barış Pınarı Harekatı' nedeniyle Türkiye'ye silah satışını askıya alan Kanada, bu kez de Azerbaycan'ın Türk SİHA'larıyla mücadelesine karşı aynı kararı aldı. Dışişleri Bakanlığı, Kanada'nın kararına tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"Kanada'nın Azerbaycan'ın 30 senedir Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmak için verdiği haklı mücadeleyi gerekçe göstererek, bazı askeri ürünlerin ülkemize ihraç izinlerinin askıya alındığına ilişkin açıklaması bu ülkenin çifte standartlı yaklaşımının göstergesidir.

Kanada'nın, bu yüzyılın en büyük insanlık dramlarından birinin yaşandığı Yemen'deki krize askeri olarak müdahil olan ülkelere silah ihraç etmekte herhangi bir beis görmezken ve BM uzmanlarınca hazırlanan raporlarda dahi eleştiri konusu olan bu silah satışlarını bölgesel güvenliğe katkı olarak takdim ederken, bir NATO müttefikine savunma ürünleri ihracatını engellemesinin herhangi bir izahatı olamaz.

Kanada, özellikle Barış Pınarı Harekatı'nı başlattığımız dönemden bu yana, Müttefiklik ruhuna uymayacak şekilde, ülkemize yönelik askeri malzeme ihracat izinleri konusunda engeller çıkarmakta, işbirliğinden uzak bir tutum sergilemektedir.

Türkiye kapsamlı bir ihracat kontrol rejimine sahiptir ve sözkonusu rejimlerden kaynaklanan yükümlülüklerini de titizlikle uygulamaktadır.

Kanada'dan beklentimiz, çifte standartlardan uzak bir politika izlemesi, ülkesindeki Türkiye karşıtı çevrelerin etkisi altında kalmadan ve dar siyasi çıkar hesaplarına hapsolmadan hareket etmesidir."

Kanada, Türkiye’ye silah ihracatını durdurdu

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • db06 Ekim 2020 08:46

    Kim takar yalova kaymakamını!? Hala üretiyoruz dediğimiz her şeyin içindeki parçaların alayını ithal edip biz yapıyoruz demek iş değil aldatmacadır ama millet maalesef hala aldanmadan yana tercih ediyor. Bize müstehak..acaba iha ve sihalardaki parçaların kaç tanesi tamamen yerli üretim merak ediyoruz! Böyle yarım yamalak iş yaparsan ilerde birgün böyle tökezleyeceğini de hesaplamalısın. Elin oğlu işte böyle ortada bırakır, onların sana çalışacağını mı sanıyorsun o zaman gerçekten çoooook safsınız be, bu saflıkta da devlet yönetimine talip olunmamalı zira hesap var hesap ona göre...