BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisDev bankanın CEO'su kayıplara karıştı----

Dev bankanın CEO'su kayıplara karıştı

Dev bankanın CEO'su kayıplara karıştı
17 Şubat 2023 - 11:49 www.finansgundem.com

Ülkenin en büyük teknoloji firmaları ile iş yapan CEO Bao Fan ortadan kayboldu. Bao'nun ortadan kaybolması, Çin'in finans endüstrisine yönelik yeni kısıtlama getireceği spekülasyonlarını ortaya çıkardı.

Çin’in en yüksek profilli yatırım bankacılarından olan China Renaissance'ın CEO'su Bao Fan’ın ortadan kaybolması, Çin’in finans endüstrisine yönelik ‘yeni kısıtlama’ spekülasyonlarını körükledi. Bao’nun şirketi China Renaissance, dün yaptığı açıklamada CEO Bao Fan ile bağlantıyı kaybettiğini söyledi. China Renaissance hisseleri bugün Hong Kong’daki erken işlemlerde sert düştü.

ORTADAN KAYBOLDU

Şirket, Bao’nun ne kadar süredir kayıp olduğunu belirtmedi. Çin’in önemli iş dünyası gazetelerinden Caixin’in haberine göre ise personel Bao ile 2 gündür iletişim kuramıyor.

Bao’nun bankasının müşterileri arasında, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri Didi ve Meituan da bulunuyor. Firmasının duyurusu ise Pekin’de iş ve teknoloji liderlerine yönelik olası bir baskıya ilişkin endişeleri tazeledi.

SPEKÜLASYONA SEBEP OLDU

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, 2021’in sonlarında ülkenin 60 trilyon dolarlık finans sektörünü hedef alan ve düzinelerce yetkiliyi görevden alan geniş bir yolsuzlukla mücadele soruşturması başlatmıştı. Ayrıca Ant Grup, Didi gibi dev tekellere de soruşturmalar açmıştı.

Ancak Pekin yönetimi son aylarda özel sektöre karşı tutumunu yumuşattı ve gayrimenkul sektörünü desteklemek için kapsamlı bir önlem yayınladı. Buna rağmen Bao’nun ortadan kaybolmasının özel sektöre dönük yeni bir baskı ile ilgili olup olmadığı bilinmiyor.

BAO FAN HAKKINDA

China Renaissance’in yönetim kurulu başkanı olan Bao, 2005 yılında şirketini butik bir yatırım danışmanlığı şirketi olarak kurdu. O günden bu yana ise Çin’in en büyük Finans kurumlarından biri haline geldi. Şirket ülkenin en büyük teknoloji firmaları ile iş yapıyor.

Daha önce Morgan Stanley ve Credit Suisse’te çalışan Bao, China Renaissance ile pek çok birleşme ve satın almaya aracılık ederek ün kazandı. Dev banka, JD.com ve Kuashou’nun ilk halka arzlarının yanı sıra Didi’nin 2021’de New York Menkul Kıymetler Borsası’na kote olması için danışman olarak görev yaptı.

Avrupa’nın dev aileleri Rothschild için birleşiyor

 

Büyük İstifa hareketi ‘Büyük Pişmanlık’ oldu

 

İşten çıkarmaların sorumlusu CEO’lar mı?

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)