BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkDenizbank'ın ilk çeyrek karı 492.3 milyon lira oldu----

Denizbank'ın ilk çeyrek karı 492.3 milyon lira oldu

Denizbank'ın ilk çeyrek karı 492.3 milyon lira oldu
02 Mayıs 2019 - 19:39 www.finansgundem.com

Denizbank yılın ilk çeyreğinde 492.3 milyon lira net kar elde etti.

Denizbank, 2019'un ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Verilere göre, bankanın ilk 3 aydaki toplam net karı 492.3 milyon lira seviyesinde gerçekleşti.

Denizbank, 2018 yılının ilk 3 ayında ise 603.6 milyon lira net kar açıklamış, yılı 2.18 milyar liralık toplam net kar rakamıyla tamamlamıştı.

DenizBank’ın aktifleri ilk çeyrekte 210 milyar TL’ye ulaştı
DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, Türkiye’nin  en büyük beşinci özel bankası olarak, 2019 yılının ilk çeyreğinde, Türkiye’nin her köşesine yaygın 753 şubede 14 bini aşan çalışanın  katkısıyla 210 milyar TL’lik aktif büyüklüğe ulaştıklarını söyledi.
Ateş, aynı dönemde, zorlu koşullara rağmen, kredi büyümesinde yüzde 19  gibi sektör ortalamasının üzerinde bir artış gösterip toplamda 178  milyar TL’ye ulaşarak ekonomik verimliliğe önemli oranda katkı  sağlamaya devam ettiklerini vurguladı.
Bankacılık hizmetlerini Anadolu’nun en uç köşelerine kadar  ulaştırma vizyonu doğrultusunda, şube ağını yaygınlaştıran ender  bankalar arasında yer aldıklarını ifade eden Ateş, kırsalda açtıkları  tarım odaklı yeni şubelerle çiftçinin ihtiyaç duyduğu her bölgede  varlıklarını ve desteklerini sürdürerek istihdama katkı sunduklarını  söyledi.
Yılın ilk çeyreğinde elde ettikleri performansla pazardaki güçlü  konumlarını koruduklarının belirten Ateş, bankanın aynı dönemde net  kârının 517 milyon TL olarak gerçekleşmesinin yanında  Mevduatını  geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla % 25 artırarak 145 milyar TL’ye, müşteri sayısını ise 12,9 milyon kişiye ulaştırdığını belirtti.

fastPay Türkiye çapında hızla yaygınlaşıyor

Şube sayılarını artırırken eş zamanlı olarak fiziksel ve dijital  kanallarda müşteriye temas ettikleri tüm noktaları birbirine entegre  ettikleri “fijital” stratejiyi de operasyonlarının merkezine  yerleştirdiklerine dikkat çeken Ateş, Türkiye’deki tüm banka  kullanıcılarının faydalanabileceği ilk dijital cüzdan olarak  geliştirdikleri fastPay ile bu anlamda önemli iş ortaklıkları hayata  geçirdiklerini ifade etti.
Ateş, Belbim ile sundukları İstanbulkart’a fastPay üzerinden her  yerde masrafsız yükleme avantajının yanında Türkiye’nin farklı  bölgelerinde çok sayıda marka, üye işyeri ve elektrik dağıtım  şirketiyle de güçlerini birleştirdiklerini, böylece kullanıcıların  diledikleri bankanın kredi kartını fastPay’e tanımlayarak fatura  ödemelerinde indirim imkanından yararlanabildiğini belirtirken  bu  adımla Türkiye’de finansal kapsayıcılık vizyonuna önemli oranda  öncülük ettiklerini söyledi.
Son olarak Galatasaray Spor Kulübü iş birliğiyle Türkiye’yi ilk  kez nakitsiz stadyum konseptiyle tanıştırdıklarını ifade eden Ateş,  “Türk sporunun ana finansörü olan futbolu ve dolayısıyla tüm alt  branşları desteklemeyi 20 yıldır sosyal sorumluluğumuz olarak  görüyoruz. Bu proje vesilesiyle ilerleyen dönemde diğer kulüplerimizin  de dahil olmasıyla, futbolda dijital ekosistemi inşa etmemize olanak  sağlayacak bir yolun ilk taşlarını dizmiş, aynı zamanda taraftarlar  için Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde akıllı, hızlı ve kaliteli bir  alışveriş deneyimi yaratmış olduk” dedi.

Çiftçiye köy köy sağlık, finans ve yetiştiricilik eğitimi

Dijital alandaki faaliyetlerinin yanı sıra milli mesele olarak ele  aldığı tarımda 1,2 milyonu aşan üreticiye sağladığı 13 milyar TL’lik  finansman ve %44 pazar payıyla özel bankalar arasındaki liderliğini  sürdüren DenizBank, ilk çeyrekte bu alandaki faaliyetlerini de hız  kesmeden devam ettirdi.
DenizBank, Anadolu’nun en uç noktalarında açılan tarım şubelerinin  yanı sıra yine aynı alanda tamamlayıcı bir girişim olarak, AXA Sigorta  ve Önder Çiftçi Projesi’nin katılım ve destekleriyle, İstanbul ve Tekirdağ’ın köylerine ‘Mobil Tır’ı ile ulaşarak çiftçiye ilk elden  sağlık, finans ve yetiştiricilik eğitimleri vermeye başladı. Ateş  ‘Çiftçinin Yüzü Gülsün Diye’ mottosuyla başladıkları projeye ilişkin  olarak  “Dünyada tarımın başladığı topraklar üzerindeyiz. Bu bereketi  bilgiyle ve teknolojiyle beslemeyi, Türkiye’nin her yerindeki  üreticimizin hayatına temas etmeyi 17 yıldır önceliğimiz olarak  görüyoruz. Etkinlik kapsamında ilk etapta Trakya’da 5 ilçe ve 9 köyde 9 bin çiftçimize ulaşacak, devamında ise İzmir, Aydın ve Manisa’da  üreticilerle buluşacağız. DenizBank var oldukça, çiftçimizin işine  değer katmak ve sektöre nitelikli finansal hizmet sunmak ülkemize  karşı ödevimiz ve sosyal sorumluluğumuz olmaya devam edecek” şeklinde  konuştu. 
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)