BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılık“DenizBank VoiceUp A Capella Festivali” uluslararası yüzlerce müzisyeni ağırlamaya hazırlanıyor----

“DenizBank VoiceUp A Capella Festivali” uluslararası yüzlerce müzisyeni ağırlamaya hazırlanıyor

“DenizBank VoiceUp A Capella Festivali” uluslararası yüzlerce müzisyeni ağırlamaya hazırlanıyor
06 Haziran 2023 - 12:00 www.finansgundem.com

22 – 27 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’un 19 farklı noktasında gerçekleşecek DenizBank VoiceUp A Capella Festivali’ne 5 binden fazla izleyicinin katılması bekleniyor.

Ülkemizde koro tanımını yeniden belirleyen, ses sihirbazı şef Başak Doğan’ın kurucu sanat direktörlüğünü yürüttüğü Vokal Akademi, kuruluşundan bu yana “Sanata Evet” diyen DenizBank ana sponsorluğunda, uluslararası çok sesli DenizBank VoiceUp A Capella Festivali’ni düzenleniyor.

Türkiye'deki koro ve a capella müziğini öğrenmek, paylaşmak ve yaygınlaştırmak için ilk kez düzenlenecek DenizBank VoiceUp A Capella Festivali ilhamını, Avrupa'da  onlarca yıldır devam eden Europa Cantat, Eurotreff ve Choralies gibi festivallerden alıyor. Ülkemizde koro müziğini geliştirmek için var gücüyle çalışan, ismini uluslararası camiada duyurmuş ve bu alana öncülük eden Vokal Akademi, festivali geleneksel hale getirerek iki senede bir düzenlemeyi hedefliyor.

Festival yurt dışından ve Anadolu’nun pek çok ilinden katılımcıyı ağırlayacak

Avrupa ve dünyanın dört bir yanından yaklaşık 600 katılımcıyı ağırlayacak festivale Anadolu'nun dört bir yanından müzik öğretmenleri ve koro şefleri de katılacak. Festival sabah programında eğitmen şeflerle şeflik repertuvar ve sahne çalışılacak, akşam programlarında katılımcılar birbirlerini dinleme fırsatı bulacak. Kapanış konserinde ise festivalde çalışılan performanslar sunulacak.

 Dünyaca ünlü koro şefleri ilk defa ülkemizde eğitim verecek

İstanbul’un her köşesinde çok sesli müziğin tınlayacağı festivalde, dünyanın en başarılı ilk 10 korosu listesine giren Leioa Kantika Korala’nın kurucu şefi, İspanya’dan Basilio Astulez ülkemizde ilk defa eğitim verecek. Ünlü Hollandalı festival koreografı Panda van Proosdij,’dan Basix ve M-Pact gruplarının kurucusu Morten Kjær, The Real Group kurucusu Peder Karlsson, dünya koro müziğinin seyrini, yarattığı Vocal Painting şeflik tekniğiyle değiştiren Jim Daus Hjernøe gibi seçilmiş isimler de festivalin atölye kürasyonlarında yer alıyor. Yanı sıra, Stephan Lutermann, Annemarie Homan, Emily May't Hoen, Randy Esen, Freeplay Duo, Agnes Hapsari, Sven Keet, Ruben Smits ve Fidan Kurt Kasapbaşı da çeşitli atölyelerle festivalde izlenecek isimler arasında. 

19 farklı mekanda konser deneyimi yaşanacak

Festival; Cemal Reşit Rey, Kırım Kilisesi, İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi, Sanatçılar Parkı, Arter Oditoryum ve Bahçesi, Vosgeperan Ermeni Kilisesi, Santa Maria Kilisesi ve DenizBank Genel Müdürlüğü olmak üzere 8 farklı mekanda gerçekleşecek. 

İstanbul’un turizmine önemli bir katkı sağlayacak ve kentin çeşitli alanlarını dünyanın farklı köşelerinden melodilerle dolduracak festivalin biletleri vokalakademi.co/pass  üzerinden satın alınabiliyor.

DenizBank ile AXA Sigorta acentelik sözleşmesini uzattı

 

DenizBank sürdürülebilirlik hedefiyle 610 milyon dolar yurt dışı ihraç gerçekleştirdi

 

Denizbank ve Türk Eğitim Derneği'nden depremden etkilenen çocuklara afet bursu desteği

 

DenizBank ve TFF Milli Futbol Takımları ana sponsorluğunu 3 yıl uzattı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)