BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi----

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi
02 Şubat 2023 - 14:10 www.finansgundem.com

11 ülke Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdi. Erdoğan'ın aday gösterilmesi ile ilgili TBMM Başkanı Şentop, "Ben adaylık başvurusu yaptıktan sonra bazı ülkelerden arkadaşlarımız, parlamenterler ve senatörler destek verdi" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye dahil 11 ülkeden parlamenterler ve senatörlerin desteğiyle Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday gösterilmesi ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, açıklamalarda bulundu.

Ödülün her yıl verildiğini hatırlatan Şentop, sözkonusu adaylığın 2022 yılına ait olduğunu belirterek, "2022 yılının en önemli olayı nedir dünyada? Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması sonucu ortaya çıkan savaştır. Bu olayla ilgili dünyada öne çıkan, savaşın durdurulması, insani ateşkesin sağlanması noktasında adım atan kişi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bunun somut sonuçları da var. 2022'de ateşke yakın bir tablo ortaya çıkmıştı. Tahıl koridoru ile ilgili bir adım atıldı. Dünyada tahıl fiyatları ile ilgili önemli bir regülasyon sağladı bu tablo. Tahılın öğütülerek fakir ülkelere gönderilmesi yönünde de somut adımlar atıldı. Bunun yanında İstanbul'da Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bir esir değişimi gerçekleşti. Yine bir insani koridor ile yararıların ve yaşlıların ülkelerine iade edilmesi yönünde bir somut adım atıldı. 2022 yılına baktığımızda en önemli olay Rusya-Ukrayna savaşı. İkinci önemli olan olay da savaşın sona erdirilmesi için Erdoğan'ın attığı adımlar. 2022 yılı için eğer bir Barış Ödülü'nden bahsediyorsak, burada tek bir kişi var. O da Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

Destek veren ülkeler

"Bu fikir, birçok uluslararası toplantıda bu destek veren ülkelerden parlamenterlerin bize teklif ettiği değerlendirmelerle ortaya çıktı" diyen Şentop, "Sonuçta özel bir gayret de göstermedik. Sadece ben adaylık başvurusu yaptıktan sonra bazı ülkelerden arkadaşlarımız, parlamenterler ve senatörler destek verdi" ifadelerini kullandı.

Türkiye ile birlikte 10 ülkenin daha Erdoğan'ı Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdiğini belirten Şentop, sözkonusu ülkelerin; Pakistan, Endonezya, Macaristan, Japonya, Bangladeş, Cezayir, Umman, Mali, Gabon, Nijer olduğunu kaydetti. (Independent Türkçe)

Nobel Barış ödüllü aktivist yargılanıyor

 

2022 Nobel Barış Ödülü'nün sahibi belli oldu

 

Nobel Barış Ödülü rekor fiyata satıldı

 

Nobel Barış Ödülleri’ne aday isimler belli oldu