BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkCredit Suisse’te yaprak dökümü devam ediyor----

Credit Suisse’te yaprak dökümü devam ediyor

Credit Suisse’te yaprak dökümü devam ediyor
12 Ekim 2022 - 12:31 www.finansgundem.com

Tartışmaların merkezindeki İsviçre bankası Credit Suisse tecrübeli isimlerini elinde tutmakta bir kez daha başarısız oldu. Deutsche Bank Credit Suisse’in önemli iki numaralarından Jin Yee Young’ı kadrosuna dahil ediyor.

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

İsviçre bankası Credit Suisse’te üst düzey bankacıların yaprak dökümü devam ediyor. Deutsche Bank deneyimli Credit Suisse yöneticisi Jin Yee Young'ı, Asya-Pasifik'teki Uluslararası Özel Bankacılık Birimi’nin başına getirdi. Söz konusu transfer, zor durumdaki İsviçre bankası için şimdiye kadarki en kıdemli çalışanlarından birisinin ayrılığı anlamına geliyor.

Bloomberg’ün haberine göre, Credit Suisse’in servet yönetimi alanındaki iki numaralı isim olan Young 3 Ocak tarihinden itibaren Deutsche Bank’ta görev yapmaya başlayacak ve Singapur’da ikamet edecek. Alman bankasından yapılan açıklamada da transfer işlemi doğrulandı. Young Deutsche Bank’ta altı yıl sonra görevinden istifa eden Lok Yim’in yerini alacak. Yim bankanın Hong Kong biriminin CEO’su olarak firmada kalacak.

Frankfurt merkezli Deutsche Bank, Euro Bölgesi'nin en büyük özel bankası olma hedefinin bir parçası olarak servet yönetimi hizmetlerini küresel olarak geliştiriyor. Yine de Deutsche Bank CFO’su James von Moltke geçen ay Asya Servet Yönetimi Birimi’ni, üçüncü çeyrekte gelir ivmesinin zayıf olduğu birkaç iş kolundan biri olarak vurgulamıştı.

Deutsche Bank Uluslararası Özel Bankacılık Birimi Başkanı Claudio de Sanctis transferle ilgili açıklamasında, “Jin Yee Young’ın kişiliğinde Asya-Pasifik'teki uluslararası özel bankacılık birimini bir sonraki seviyeye taşımak için olağanüstü bir liderlik yeteneği gördük” ifadelerine yer verdi. Sanctis bankanın Asya’daki hedefinin, “girişimciler ve aileleri için önde gelen bir finans kurumu haline gelmek” olduğunu söyledi.

Yüksek profilli isimler istifa ediyor

Yaklaşık 20 yıl Credit Suisse’te görev yapan Young, İsviçre bankasının Asya birimindeki en üst düzey bankacılarından biriydi. İsviçre bankasında Özel Bankacılık Birimi Bölgesel Başkanı Benjamin Cavalli'nin yardımcısı konumuna olan Young bankanın zengin müşterilerinin vakıf faaliyetlerini yürüten ve kâr amacı gütmeyen bir grup olan SymAsia Foundation’ın da CEO'suydu.

Young, Credit Suisse’in Singapur, Malezya, Çin, Hong Kong ve Japonya dahil olmak üzere Asya'daki önemli pazarlarında daha önce çeşitli liderlik rolleri üstlenmişti. Tecrübeli bankacı Credit Suisse'den, DBS Group Holdings ve Citigroup’da görev yapmıştı.

İsviçre bankası henüz Young’ın yerine kimin geçeceğini açıklamadı.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, Credit Suisse yeniden yapılanma planı arifesinde kıdemli çalışanlarını elinde tutmakta sorun yaşıyor. Banka geçtiğimiz yıl aile yatırım ofisi Archegos Capital'in iflası nedeniyle 5,5 milyar dolar kaybetti. İsviçre bankası iflastan bu yana 70’in üzerinde üst düzey sözleşme bankacısını kaybetti. Young’ın istifası eylül ayı sonlarında bankanın iç yönetiminde deprem etkisi yaratan Jen Welters’ın CitiGroup’a transferini takip ediyor. En sadık yöneticilerden biri sayılan Welters İsviçre bankasındaki 27 yıllık kariyerini sona erdirerek Citi'nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Birimi’ne aralık ayında Bankacılık, Sermaye Piyasaları ve Danışmanlık Bölümü Eş Başkanı olarak katılacak.

Credit Suisse’te ‘transfer krizi’ büyüyor

 

Credit Suisse, vergi soruşturmasıyla karşı karşıya

 

Goldman: Credit Suisse'a 8 milyar dolar gerek

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)