BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkCitigroup 2 bin kişiyi çıkarmaya hazırlanıyor----

Citigroup 2 bin kişiyi çıkarmaya hazırlanıyor

Citigroup 2 bin kişiyi çıkarmaya hazırlanıyor
20 Aralık 2015 - 12:11 www.finansgundem.com

Citigroup, gelecek aydan itibaren en az 2,000 kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor

Citigroup, banka CEO'su Michael Corbat'ın bazı faaliyetleri yeniden yapılandırmaya yönelik çabaları dahilinde, gelecek aydan itibaren en az 2,000 kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor.

İsminin yazılmasını istemeyen bir kaynağa göre, işten çıkarmaların önemli bölümü orta ya da geri ofis pozisyonlarında gerçekleştirilecek. Konu hakkında bilgiye sahip kaynaklara göre, bu azaltımlar, bankanın bu ay açıkladığı yeniden pozisyonlanmanın bir parçası ve New York merkezli bankanın küresel ağında gerçekleşecek.

Eylül sonu itibariyle 239,000 çalışanı bulunan Citigroup, bigi veren kaynaklardan birine göre, bu plandan etkilenebilecek bazı çalışanlarla görüştü. Kaynak, hangi faaliyetlerin hedeflendiği konusunda ise bilgi vermedi.

Kaynaklardan biri, işlemler ve yatırım bankacılığı faaliyetlerini içine alan kurumsal bankacılıkişlerindeki çalışanların bu işten çıkarmalar içinde yer alacağını belirtti. Aynı kaynak, işten çıkarmaların Wall Street firmalarının rekabet gücünü korumak ve değişen piyasalara uyum göstermek için uyguladığı yıllık performansa bağlı işten çıkarmalara daha paralel olacağını sözlerine ekledi.
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • KARTALY32320 Aralık 2015 21:39

    YAKINDA CITI GURUP SUNİ EKONOMİ KRIZI ÇIKARMA GİRİŞİMİ OLURSA ŞAŞIRMYIN

  • KARTALY32320 Aralık 2015 15:03

    Citigroup, gelecek aydan itibaren en az 2,000 kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor 2019 YILINDA TÜRKİYE EKONOMİSİ BAZ ALINDIĞINDA HEM BANKALARIN İFLASI HEMDE İŞDEN ÇIKARMALARI DÜŞÜNEMİYORUM DAHİ...