BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemÇin'in dış borcu yükseldi----

Çin'in dış borcu yükseldi

Çin'in dış borcu yükseldi
03 Ocak 2022 - 08:19 www.finansgundem.com

Çin'in dış borcu 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 16,7 milyar dolar artış gösterdi ve eylül sonu itibarıyla toplam borç 2,7 trilyon dolar seviyesine ulaştı.

Devlet Döviz İdaresi Müdür Yardımcısı Wang Chunying'in verdiği bilgiye göre, 2,7 trilyon dolar borcun yüzde 47'sini orta-uzun vadeli yükümlülükler oluşturdu. Orta ve uzun vadeli yükümlülüklerin toplam borç içinde payı Haziran-Eylül döneminde yüzde 3 arttı.

Wang, offshore yatırımcıların Çin ana karada ihraç edilen tahvillerindeki pozisyonlarını artırdıklarını, bu durumun Çin'in finansal piyasalarını serbestleştirmekte başarılı olduğunu ve yatırımcıların ekonomik görünüme güvendiklerini gösterdiklerini vurguladı.

Devlet döviz İdaresi'nin Çin'in dış borcunun büyüklüğünü ve yapısını yakından izlemeye devam edeceğini belirten Wang, sınır ötesi sermaye akışlarından kaynaklı risklere karşı gerekli tedbirleri alacaklarını da ifade etti.

Çin yabancılara sunulan imtiyazlı gelir vergisi politikalarını uzattı

 

Çin'de Mercedes'e ırkçılık suçlaması

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)