BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriÇin’in dijital yuan cüzdanını 261 milyon kişi indirdi----

Çin’in dijital yuan cüzdanını 261 milyon kişi indirdi

Çin’in dijital yuan cüzdanını 261 milyon kişi indirdi
29 Haziran 2022 - 09:39 www.finansgundem.com

Çin’in dijital yuan cüzdanı, ülke nüfusunun yaklaşık beşte biri olan 261 milyon kişi tarafından indirildi ve 87.5 milyar yuan (13.8 milyar dolar) değerindeki işlemler için kullanıldı.

Çin’in dijital yuan cüzdanı, ülke nüfusunun yaklaşık beşte biri olan 261 milyon kişi tarafından indirildi ve 87.5 milyar yuan (13.8 milyar dolar) değerindeki işlemler için kullanıldı. 2014’ten beri geliştirilmekte olan e-CNY cüzdanı, bu yılın başında iOS ve Android mağazalarına gitmeden önce ülke genelinde kapsamlı saha testlerinden geçti.

Çin basınında yer alan haberlere göre, Çin Halk Bankası’nın finans piyasaları başkanı Zou Lan, yakın tarihli bir basın toplantısında, hala pilot aşamada olmasına rağmen, alımın son aylarda hızlandığını söyledi. Cüzdan şimdi, birlikte dijital ödeme pazarının yaklaşık yüzde 94’ünü oluşturan Ant Group ve Tencent’in Çin’in baskın ticari ödeme uygulamalarını yakalamaya başlıyor.

Morning Consult’a göre, bu uygulamalar sadece her yerde mevcut değil, aynı zamanda çok beğeniliyor ve Çinli yetişkinlerin yüzde 83’ü onlar hakkında en azından biraz olumlu görüşe sahip. Şu anda Morning Consult tarafından ankete katılanların yalnızca yüzde 60’ı e-CNY’yi olumlu buluyor, ancak üçte birinden fazlası bunu duymamış veya hakkında hiçbir fikri yok.

Ankete katılanların dörtte birinden fazlası, e-CNY uygulamasını ihtiyaç duymadıkları için kullanmadıklarını söylerken, yüzde 17’si bir alternatif kullanmayı tercih ettiklerini söylüyor. Ancak, yüzde 26’sı nasıl olduğunu bilmedikleri için kullanmadıklarını söylüyor ve yüzde 13’ü pilot bir şehirde ikamet etmemek (yüzde dokuz) veya uygulamayı destekleyen bir akıllı telefona sahip olmamak (yüzde dört) gibi teknik engellerden bahsediyor. e-CNY cüzdanını kullananların yüzde 72’si bunu çevrimiçi alışveriş için ve yüzde 67’si ulaşım gibi kamu hizmetleri için ödeme yapmak için kullandığını söylüyor.

Morgan Stanley: ABD tarifeleri gevşetirse Çin yuanı daha da güçlenebilir

 

Çin, 10 yılda Ar-Ge’ye 2,79 trilyon yuan harcadı

 

Çin, dijital yuanı ekonomiyi canlandırmak için kullanıyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)