BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemÇin'den, gelişmekte olan ülkelere 232 milyon dolarlık fon----

Çin'den, gelişmekte olan ülkelere 232 milyon dolarlık fon

Çin'den, gelişmekte olan ülkelere 232 milyon dolarlık fon
12 Ekim 2021 - 14:06 www.finansgundem.com

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, büyüyen ülkelerde biyoçeşitlilik güvenliğine yardımcı olmak için 230 milyon dolar fon ayrıldığını duyurdu.

Çin'in güneybatısındaki Kunming kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler konferansına (COP15) video aracılığıyla katılan Cinping, diğer ülkeleri Kunming Biyoçeşitlilik Fonu'na katkıda bulunmaya çağırdı.

Cinping, “Gelişmekte olan ülkelerin yardıma ve desteğe ihtiyacı var ve gelişmekte olan ülkelerin daha adil bir şekilde yararlanabilmeleri için dayanışma güçlendirilmeli.” dedi.

Greenpeace Çin'in kıdemli yerel hava durumu danışmanı Li Shuo, yeni fonun biyoçeşitlilik finansmanı konusunda acilen ihtiyaç duyulan bir görüşmeyi başlatması gerektiğini belirterek, “COP15'in gelişmiş dünyadan bağış yapan ülkeleri bu konuda katkı sağlaması gerekiyor” diye konuştu.

Bu noktada 2010 yılındaki bir hedefe ulaşıldı. Mayıs ayında yayınlanan bir BM raporuna göre, gezegenin kara ve tatlı su alanlarının yaklaşık altıda biri şu anda koruma alanları içinde yer alıyor.

Danışmanlar, sürdürülebilir tedarik zincirleri inşa etmenin ve ulusların doğayı farklı yöntemlerle korumalarına yardımcı olmanın 12 ayda tahminen 1 trilyon dolara mal olacağını söylüyor.

BM Genel Sekreteri: "Ateşkes ilan etme şansımız var"

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres de video konuşmasında "doğaya karşı intihar niteliğinde bir savaşı" kaybetme konusunda uyararak, "ateşkes ilan etme şansımız var" dedi.

Guterres, tüm tarafları küresel biyoçeşitlilik konusunda "hırslı ve etkili" bir çerçeve oluşturmaya çağırdı.

Bir hafta sürecek toplantı, dünyadaki bitki ve hayvanların neslinin tükenmesinden korunmasına ilişkin yeni bir küresel müzakere turunun resmi başlangıcı olarak değerlendiriliyor.

Önümüzdeki 10 yıl için hedefler üzerinde anlaşmaya varılacak ikinci ve son oturum, gelecek yıl 25 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında Kunming'de yapılacak.

Dünya, 2010 yılında Japonya'da belirlenen Aichi Biyoçeşitlilik Hedefleri olan mevcut 10 yıllık hedeflerin çoğuna ulaşamadı.

İşsizlik Fonu'nun toplam varlığı 86.4 milyar TL

 

AB'nin 5 milyar avroluk Brexit fonu yürürlüğe girdi

 

Enerji fiyatlarındaki artış hedge fonlara yaradı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)