BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlakÇin'de ikinci bir ev için almak için yeni bir çocuk yapmak gerekebilir----

Çin'de ikinci bir ev için almak için yeni bir çocuk yapmak gerekebilir

Çin'de ikinci bir ev için almak için yeni bir çocuk yapmak gerekebilir
20 Mayıs 2022 - 15:14 www.finansgundem.com

Çin'deki bazı şehirlerde uygulanan yeni bir politikaya göre, ikinci bir ev almak için bir çocuk daha yapmak gerekebilir.

2016’da tek çocuk politikasını terk eden dünyanın en kalabalık ülkesi Çin, şimdi de düşen nüfus artış oranlarını artırmaya çalışıyor. 13 Çin şehri, doğum oranını ve emlak piyasasını artırmak için mülkiyet kurallarını gevşetiyor.

Çin, durgun emlak piyasasını ve düşen doğum oranını artırmak için üç çocuklu ailelerin ikinci bir ev satın almalarına izin veriyor.

Times’ın haberine göre, çoğu ailenin tek bir daireye sahip olma hakkının olduğu 12 milyonluk Hangzhou şehrinde, yetkililer bu kısıtlamayı kaldırdı ve yeni evler satışa çıktığında üç veya daha fazla çocuğu olan hanelere öncelik verileceğini söyledi.

İsmini vermek istemeyen kaynaklar, politikanın “diğer Çin şehirleri tarafından taklit edilmeye değer” olduğunu ve bunun ülke genelinde uygulanabileceğinin bir işareti olduğunu söyledi.

Yeni ev satışları, Kovid-19 pandemisinin etkisiyle, yılın ilk çeyreğinde 2021’e kıyasla yaklaşık üçte bir oranında düştü. Ülkenin en büyük 100 şehrinde de konut fiyatlarındaki büyüme azaldı veya tersine döndü.

Şehrin reformları, Pekin’in geçen yıl baş gösteren demografik kriz karşısında uygulamaya koyduğu üç çocuk politikasıyla da uyumlu. Aileleri bir veya iki çocukla sınırlayan on yıldan fazla bir sürenin ardından, iktidardaki Komünist Parti şimdi hızla yaşlanan bir toplum ve bu yıl azalması beklenen bir nüfusla karşı karşıya.

Çin'de sosyal medya yasağı: Çocuklar canlı yayın yapamayacak!

 

Japonya'da çocuk nüfusu giderek azalıyor

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)