BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemÇin şehirlerinde hava kirliliği azaldı----

Çin şehirlerinde hava kirliliği azaldı

Çin şehirlerinde hava kirliliği azaldı
22 Mayıs 2022 - 11:18 www.finansgundem.com

Çin'de 2022'nin ilk dört ayında hava kirliliğinin insan sağlığına zararlı seviyelerde ölçüldüğü günlerinin oranının 2021'nin aynı dönemine göre azaldığı duyuruldu.


Çin Ekoloji ve Çevre Bakanlığı, hava kirliliği takibi yapılan 339 şehirde hava kalitesinin standartların üzerinde olduğu günlerin oranının, 2021'in ilk dört ayında yüzde 1,3 artışla yüzde 85,1'e ulaştığını açıkladı.

Ocak, şubat, mart ve nisan aylarını kapsayan dönemde, atmosferdeki hava kirliliğine yol açan 2,5 mikrondan küçük parçacık miktarını gösteren "PM2.5" yoğunluğu ortalama yüzde 4,9, 10 mikrondan küçük parçacık miktarını gösteren "PM10" yoğunluğu ise ortalama yüzde 8,7 azaldı.

Kuzeydeki Pekin ve Tiencin şehirleri ile Hıbey eyaletindeki kentsel alanları içine alan sanayileşmiş bölgede hava kalitesinin standartların üzerinde olduğu günlerin oranı yüzde 4,9 arttı. Pekin'de hava kalitesinin standartların üzerinde olduğu günlerin oranı, geçen yıla göre yüzde 20 artışla yüzde 86,7'ye ulaşırken PM2.5 yoğunluğu yüzde 32,1 azaldı.

Hava kirliliğinin en yüksek olduğu ülkelerden biri

Nüfusun ve sanayi üretiminin büyük şehirlerde yoğunlaştığı Çin, dünyada hava kirliliği probleminin an fazla olduğu ülkelerin başında geliyor. Ülkede son iki yılda alınan tedbirler sonucu hava kalitesini arttığı gözleniyor. Çin makamları, PM2.5 değeri 75 seviyesinin altındaki hava kalitesini "iyi" 75'in üzerini ise "kirli" olarak sınıflandırıyor.

Tahran'da hava kirliliği yine okulları tatil ettirdi

Pandemi etkisi: İstanbul'da hava kirliliği azaldı

Hava kirliliği etkisini artırıyor: Can kaybı yükseliyor!

Doç. Dr. Taşpınar: Düzce'de hava kirliliği dağılmıyor

İstanbul'un hava kirliliği en yüksek 8 ilçesi

Sırbistan'da "hava kirliliği" protestosu

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)