BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemCHP'li Aykut Erdoğdu'ya eski eşten intikam videosu----

CHP'li Aykut Erdoğdu'ya eski eşten intikam videosu

CHP'li Aykut Erdoğdu'ya eski eşten intikam videosu
26 Haziran 2022 - 16:04 www.finansgundem.com

CHP'li Aykut Erdoğdu’nun eski eşi ile yaptığı telefon görüşmesinin kaydı yayınlandı. Erdoğdu, yaptığı açıklamayla şimdiki eşi CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun'dan özür diledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, 3 ay önce Özge Erdoğdu ile boşandı. Bu boşanmanın hemen ardından 2 hafta kadar önce CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi avukat Tuba Torun ile evlendi.

Eski eş Özge Erdoğdu'ya ait olduğu iddia edilen bir sosyal medya hesabından Aykut Erdoğdu ile eski eşi Özge Erdoğdu arasında geçen telefon görüşmesini içeren bir video paylaşıldı. Video, "Bu kaydı 3,5 ay önce aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu'nun Torun'la ilişkisini öğrendikten sonra... Aykut Erdoğdu beni Tuba ile ilişkisi olmadığına ikna etmeye çalıştı. Daha sonra Tuba Torun ile evlendi." notuyla yayınlandı.

'BENİ ÇIKARIN BUNU ALIN'

Telefon görüşmesinde Aykut Erdoğdu'nun Özge Erdoğdu'yu Tuba Torun ile ilişkisi olmadığına ikna etmeye çalıştığı görüldü.

Aykut Erdoğdu'nun kullandığı skandal ifadeler gündeme bomba gibi düştü. Özge Erdoğdu'yu ikna etmek için yeni eşi Tuba Torun hakkında "Bak dertleşmekse bilmem neyse şuysa buysa. Tuba hiçbir şey çekmedi. Tamam mı? Dört senedir, ehli namus, parasını, evini de her şeyini şey yaparak, siyasetine bakarak, anasıyla ilişkilerine bakarak. Harbiden babalık ettim ben. Ben olmasam sanki gidecekmiş, evlenecekmiş, bilmem ne yapacakmış da yuva kuracakmış. Ben bin kere söyledim 'Önüne biri çıkarsa git' Şimdi bana böyle hayvanmışım gibi davranarak. Ben niye parti meclisine giremedim biliyor musun? Kemal Beyi beş kere aradım, bunu listeye al diye. Oğuz'u beş kere aradım 'Beni çıkarın bunu alın' diye. O insanlar, adam çıkmış, sevgilisi için bunu yapıyor. Bütün kurultayda buna oy topladım, kim yapar bunu be! Bu toplumda bir tane namuslu adam bunu yapar, günah. Bu girsin lan dedim. Bir şekilde hallederiz. Yaptığı iş mi yani." ifadelerini kullandı.

Video kaydında Özge Erdoğdu Aykut Erdoğdu'ya cevaben "Aykut boşver. Benimle ilgili, sana bir şey diyeyim mi? Benden çok özür diledi, yalvardı. Senin elini ayağını öpeyim dedi bana. Benim hakkımda konuşma dedim. Tuba bunu nereden çıkardın dedim" dedi.

KENDİSİNDEN BÜTÜN KALBİMLE ÖZÜR DİLİYORUM

Videonun sosyal medyada yayılmasının ardından Aykut Erdoğdu açıklama yaptı. Erdoğdu, "Bu akşam eski eşimle birkaç ay önce yaptığım bir telefon konuşması sosyal medyaya düştü... Bu konuşma görüntülü olarak kaydedilmiş... Şartlar ne olursa olsun eski eşim ve çocuğumun annesi hakkında kötü bir şey söyleyemem..." dedi.

Şimdiki eşi Tuba Torun'un hastaneye kaldırıldığını belirten Aykut Erdoğdu, "Ben yanında olabilmek için Ankara'dan yola çıktım... Yaşattıklarım için kendisinden bütün kalbimle özür diliyorum... Şu an tek derdim oğlumu ve eşim Tuba'yı bu yaşananların şokundan koruyabilmek..." ifadelerini kullandı.

Videonun sosyal medyada gündem olmasının ardından videoyu paylaşan hesap kapanırken Tuba Torun da hesabını korumaya aldı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

İşte CHP'li Aykut Erdoğdu'ya olan tepkilerin bazıları:

Gazeteci Cengiz Alçayır, Aykut Erdoğdu'nun skandal ve çirkin ifadeleri hakkında sosyal medyadan yorumda bulunarak, "CHP'li Aykut Erdoğdu ile CHP'li Tuba Torun'un siyasi hayatı Erdoğdu'nun eşinin servis ettiği ses kaydıyla muhtemelen bitmiştir..! BURADAKİ ASIL MEVZU; CHP'de siyasetin nasıl yapıldığı, nasıl sürdüğü ve nasıl bittiğinin kayda alınmış olmasıdır!" dedi.

Aykut Erdoğdu'nun eski eşiyle konuşmasının sosyal medyada yer alması sonrasında Erdoğdu'nun sosyal medyadan özür dilemesi ardından Şengül Hablemitoğlu da tepkisini ortaya koydu. Hablemitoğlu, "Bugün de bir kadını önce aldatıp, sonra aldatmadığına ikna etmek için diğer kadına çamur atan; sonra da o kadınla düğün yapan erkek basitliği ve ahlakı ile güne başladık. #ErilPaçozluk yarabbi şükür…" dedi

Müzisyen Umut Mürare ise Erdoğdu'nun eski eşiyle konuşmasının sosyal medyaya yansıması sonrasında, "Aykut Erdoğdu CHP'nin özetidir. Nokta" yorumunda bulundu. Öte yandan sosyal medyadan olaya tepki gösterenler, Aykut Erdoğdu'nun CHP'den ihraç edilmesini istedi. (Sabah / Fatma Damla Kayayerli)

Erdoğan'dan CHP'li Erdoğdu'ya 250 bin liralık tazminat davası

Oktay'dan CHP'li Erdoğdu'ya tepki: Yassıada zihniyeti

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın silahına el konuldu