BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemCHP yakında döner pilav dağıtırsa...----

CHP yakında döner pilav dağıtırsa...

CHP yakında döner pilav dağıtırsa...
22 Nisan 2015 - 22:46 www.finansgundem.com

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, katıldığı bir programda CHP'nin seçim politikalarına ilişkin eleştirilerde bulundu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "CHP, yakında mitinglerinde döner pilav dağıtırsa şaşırmamak lazım" dedi.

Işık, 24 televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

CHP'yi, Cem Uzan'ın partisine benzeten Işık, seçim bildirgesinin de ciddiye alınacak bir tarafı olmadığını söyledi. Dünyada ana muhalefet partilerinin iktidar olmak için, Türkiye'de ise ana muhalefet olarak kalmak için çalıştığını dile getiren Işık, şunları kaydetti:

"Pervasız bir yaklaşım... Kılıçdaroğlu, sadece koltuğunu korumak için 1-2 puan daha nasıl alırız diye hiç akla mantığa uymayan tarzda, ben koltuğumu nasıl muhafaza ederimin peşinde. Ciddiye alınır tarafı yok. CHP, yakında mitinglerinde döner pilav dağıtırsa şaşırmamak lazım. Biliyorsunuz Cem Uzan kampanyasında döner pilav dağıtmıştı, bunlar da yakında döner pilav dağıtmaya başlarlar. Kendi paketlerinin maliyetini çıkarmaktan bile acizler, hangi yükü getirdiğini dahi hesap edemiyorlar. Ayağı yere basmayan afaki bir paketi ciddiye almak mümkün değil. 'Benim adım Kemal, kaynak benim' diyordu, şimdi 'hesap uzmanıyım' diyor, bir dahaki seçimde ne diyecek bilmiyorum."

Işık, 150 ila 180 milyar lira arasında kaynak gerektiren paketin bazı medya organlarınca desteklenmesinin de ilginç olduğunu kaydetti. Işık, "Kılıçdaroğlu dese ki 'Türkiye'de herkesi uzay aracına bindireceğim, uzay yolculuğu yaptıracağım' eminim ki bunlar gazetelerinde 'Görüyor musunuz ne kadar vizyoner lider, Türkiye için yeni bir şey söyledi' derler. Bu da artık onların güvenirliğini tartışılır hale getiriyor" ifadelerini kullandı.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)