BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem"​Çankaya'daki abin de seni kurtaramaz"----

"​Çankaya'daki abin de seni kurtaramaz"

​Çankaya'daki abin de seni kurtaramaz
11 Ekim 2014 - 18:16 www.finansgundem.com

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kobani eylemlerinde 38 kişinin yaşamını yitirmesi nedeniyle Başbakan Davutoğlu’na yüklendi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kobani eylemlerinde 38 kişinin yaşamını yitirmesi nedeniyle Başbakan Davutoğlu’na yüklendi. Davutoğlu’na “Çırak Başbakan” diye seslenen Kılıçdaroğlu, “Zerre kadar aklın varsa bütün bu olanların siyasi faturasını ödeyeceğini bilmelisin. Çankaya'daki abin de kurtaramaz seni" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "yazılı açıklamasında, "Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devlet yönetme anlayışına, yaklaşımlarına ve üslubuna" dikkati çekti.

Türkiye'nin en karanlık günlerini yaşadığını iddia eden Kılıçdaroğlu, "Sokaklarda tüfekle, tabancayla, satırla, bıçakla savaş yaşanıyor. AKP'nin kimlik ve inanç siyasetiyle böldüğü vatandaşlar birlik ve dayanışma ruhunu maalesef giderek yitiriyor" ifadesini kullandı.

Hükümetin sanki maçta tabela tutar gibi, "Bugün iki grup çatıştı, şu kadar vatandaşımız öldürüldü, biz hiçbir şey yapmadık vallahi..." demeyi marifet saydığını belirten Kılıçdaroğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Ey çırak Başbakan, öyle görülüyor ki hükümet etmeyi bilmiyorsun. Onlarca kentte iki grup vatandaş çatışma noktasına geldiyse, neden haberin yok Ellerindeki silahlar nereden geldi Kim verdi biliyor musun İstihbarat teşkilatın, polisin, askerin ne güne duruyor Neden ölümleri engellemiyorsun Belli ki senin tek bildiğin suçu başkalarına atmak. Muhalefeti karalamak. Bu ülkeyi 12 yıldır senin hükümetin yönetiyor. Biz de seçmenler de öyle sanıyorduk. Çünkü son olaylar ortaya koydu ki sen bırak bu ülkeyi, partini bile yönetmekten acizsin... Sen Kobani'ye yardım nutukları atıyorsun, genel başkan yardımcın çıkıyor, 'Kobani'de trajedi falan yok, iki terörist grup çatışıyor' diyor. Madem böyleydi, senin Meclis'ten çıkarttığın tezkereyle Türk askeri hangi teröristin yardımına koşacak söylesene! Yoksa tezkereyi IŞİD'e destek için mi çıkarttın Sana mı inanalım, yardımcına mı "

Kılıçdaroğlu ayrıca, "Ey çırak Başbakan, bir ülkede 38 vatandaş ölmüş, hükümet de seyirci kalmışsa, yaratılan ortamın adı bellidir. Anarşi kol geziyor. Türkiye adeta 12 Eylül öncesine döndü. Zerre kadar aklın varsa bütün bu olanların siyasi faturasını ödeyeceğini bilmelisin. Çankaya'daki abin de kurtaramaz seni. Abin, iki gündür kendisini ortaya attı. Senin adına bize laf yetiştiriyor. Makamını unuttu, 2 ay önce ettiği yemini çiğnedi" " ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Anayasa'nın 103'üncü maddesindeki yemini, "namusu ve şerefi üzerine" ettiğini hatırlatan ve açıklamasında yemin metnini de paylaşan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Bakın ne demişti; 'Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma büyük Türk milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine ant içerim'. Sana söyledim, şimdi abine de söylüyorum. Namusu ve şerefi varsa, ettiği o yemine uyar. Eğer Cumhurbaşkanı ise... Meydan meydan dolaşıp elindeki devlet imkanlarıyla siyaset yapamaz. Siyaset cazgırlığı o makama yakışmaz. Memleket yanarken, vatandaşının yardımına koşar, iktidar partisinin sözcüsü gibi davranamaz. Hem siyaset hem cumhurbaşkanlığı olmaz. Baştan söyledik, anlamadı, dinlemedi. Hem parti sözcülüğü hem cumhurbaşkanlığı bir arada olmaz… Anlaşılan o koltuk abine çok büyük geldi. Kendisini hala başbakan sanıyor. O zaman kalksın, insin Çankaya'dan aşağı. Geçsin karşımıza öyle konuşalım. En yüce makama daha fazla zarar vermesin, kirletmesin."
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)