BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinBuffett’la öğle yemeği için son fırsat----

Buffett’la öğle yemeği için son fırsat

Buffett’la öğle yemeği için son fırsat
28 Nisan 2022 - 16:35 www.finansgundem.com

Warren Buffett bir yardım organizasyonu için geleneksel olarak düzenlediği öğle yemeği açık artırmasını bu yıl son kez gerçekleştirecek. 2019 yılında gerçekleştirilen açık artırmanın son kazananı yemek için 4,57 milyon dolar ödedi.

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Warren Buffett’la birlikte öğle yemeği fırsatı arayanların bu yıl son şansı olabilir. 91 yaşındaki milyarder yatırımcı, Kovid-19 salgını nedeniyle iki yıllık bir ara verdikten sonra her yıl gerçekleştiridiği bir geleneği yeniden canlandırıyor. Buffett, kendisini birlikte bir öğle yemeği yemek isteyen insanlar için açık artırmaya çıkararak hayır kurumu için para topluyor. Etkinliğin ortağı San Francisco merkezli kâr amacı gütmeyen kuruluş Glide'a göre, bu yardım yemeği Buffett'ın son açık artırma yemek organizasyonu olacak.

Buffett'ın her yıl gerçekleştirdiği "Power of One" yardım müzayedesinde öğle yemekleri, bir kilise işleten ve yoksul ve evsiz insanlara yemek ve sağlık hizmeti sağlayan kâr amacı gütmeyen kuruluş Glide için 2000 yılında para toplamak amacıyla başladı. İlk yılında açık artırmada anonim bir bağışçıdan 25 bin dolar toplandı. Etkinliğin en son yılı olan 2019’da ise kazanan teklif, 4,57 milyon dolarla kripto para girişimcisi Justin Sun’dan geldi.

Kuruluşun Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, öğle yemekleri sayesinde Glide şimdiye kadar 34 milyon dolardan fazla para topladığı belirtiliyor.

Glide, bu yılki açık artırmayı etkinliğin "büyük final" olarak faturalandırıyor. Buffett ve Glide, yıllık yardım öğle yemeğinin neden sona erdiğini kamuoyuna açıklamadılar. Ancak CNBC haberine göre Glide sözcüsü konuyla ilgili açıklamasında öğle yemeği serileri sona erse de Buffett’ın “Glide’la olan değerli dostluğunun devam edeceği” belirtildi.

Öğle yemeği müzayedeleri başlangıçta Buffett'ın 2004 yılında ölen ilk karısı Susie tarafından tasarlandı. 2017'de Buffett, CNBC'ye Glide'ı seçtiğini ve kilise örgütünün eski papazı Cecil Williams'ın "dünyanın vazgeçtiği insanlara yardım ettiğini ve asla kimseden vazgeçmediğini" söyledi.

Buffett, “Gerçekten dibe vuran insanları alıyorlar ve onları geri getirmeye yardımcı oluyorlar. Williams bunu on yıllardır yapıyor. O olağanüstü bir adam ve eğer onun için biraz para toplayarak yardım edebilirsek, bunu yapmaktan zevk alırım” açıklamasında bulundu.

Glide Başkanı ve CEO'su Karen Hanrahan Pazartesi günü yaptığı açıklamada, "Son 22 yılda Buffett’ın dostluğu ve cömertliği sistemin yoksulluğa ve eşitsizliğe yönlendirdikleri üzerinde Glide’ın olumlu etkisini derinleştirdiğini" söyleyerek milyarder yatırımcıyı övdü.

Açık artırmanın galibi Buffett ve kazananın seçtiği yedi konuğun paylaşacağı hayır yemeği Buffett’ın sürekli gittiği New York’taki Smith & Wollensky adlı bir et lokantasında gerçekleşiyor. Restorant çalışanları ve açık artırmanın daha önceki kazananlarına göreyse Buffett’ın standart siparişi patatesli mücver, kirazlı kola ve orta derecede pişmiş biftek.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre açık artırmanın 2019 kazananı Sun, TRON kripto para biriminin kurucusu ve dosya paylaşım şirketi Rainberry'nin CEO'su. Sun öğle yemeğini Buffett'ı kriptoya yatırım yapmanın değeri konusunda ikna etmek için kullandı. Ancak plan işe yaramış gibi gözükmüyor. Milyarder yatırımcı öğle yemeğinden haftalar sonra yaptığı bir açıklamada kripto paralara asla yatırım yapmayacağını söyledi. Buffett’ın bu görüşü hala değişmiş değil.

Yine de Buffett ile bir öğle yemeği efsanevi yatırımcıyı ikna etmek için fırsat sağlayabilir. Açık artıma 12 Haziran tarihinde Türkiye saatiyle 5:30’da eBay üzerinden başlatılacak. İhale 25.000 dolardan başlayacak ve açık artırma 17 Haziran'da Türkiye saatiyle 5:30’da sona erecek.

Aktivist yatırımcılardan Buffett’ı kovma planı

 

Buffett’ın efsanesi sona mı erecek?

 

Buffett’tan 4 milyar dolarlık teknoloji yatırımı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)