BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBuffett’ın servetinden dünyadaki her çocuk pay alabilecek!----

Buffett’ın servetinden dünyadaki her çocuk pay alabilecek!

Buffett’ın servetinden dünyadaki her çocuk pay alabilecek!
28 Haziran 2022 - 15:35 www.finansgundem.com

20. yüzyılın en başarılı yatırımcılarından ABD’li iş insanı Warren Buffett’ın 96 milyar dolarlık servetinin ölümünden sonraki 10 yılda harcanmasını istediği, dünyadaki her çocuğun bundan pay alabileceği belirtildi.


92 yaşındaki ABD’li iş insanı Warren Buffett’ın 96 milyar dolarlık serveti ile ilgili yeni spekülasyonlar ortaya atıldı.

NTV'deki habere göre; Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO'su ve en büyük hissedarı olan Buffett, servetinin tamamının ölümünden sonraki 10 yılda harcanmasının istediğini belirtirken, paranın dünyadaki her çocuğa dağıtılabileceği vurgulandı.

Wall Street Journal tarafından yapılan haberde, Buffett tarafından yayımlanan makalede 96,8 milyar dolarlık servetinin geleceği ile ilgili bahsettiği belirtilirken, 2006 yılında, şirketteki hisselerinin yüzde 85'ini hayır kurumlarına bağışlama sözü verdiği, bu payın çoğunluğunu ise Bill & Melinda Gates Vakfı'na atadığı aktarıldı.

Söz konusu makaleden dört yıl sonra ise Buffett’ın, servetinin yüzde 99'unu yaşamı boyunca veya sonrasında hayırseverliğe için dağıtacağına söz verdiği bildirildi.

Buffett'in 90 milyar dolarlık Berkshire hissesinin 56 milyar dolarının Gates Vakfı'na ve 17,4 milyar dolarının ise dört aile hayır kurumuna gideceği belirtilen haberde, geriye kalan 18,7 milyar doların ise belirsizliğini koruduğunun altı çizildi.

Bill & Melinda Gates vakfına gönderilecek paranın nasıl harcanacağı ile ilgili ise, bir dünya çocuk tasarruf bankasının kurulmasının planlandığı vurgulanırken eski bir Gates Vakfı çalışanı, WSJ’ye bankanın kurulması durumunda her çocuğun binlerce dolar alacağını söyledi.

Buffett’tan ayı piyasasında hayatta kalma rehberi

 

Buffett'la 19 milyon dolarlık öğle yemeği

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)